Zor Bir Bulmaca. Ancak Her Bulmacayı Çözen Birisi Olur...

LabarNa

Bilgili Üye

kabakburgiba
Üstad sarı yıldızların olduğu yer ağaçlandırma
Sarı dairenin içindeki siyah yıldızlar ilk dönem harçsız yapılardan kalıntı yerler.
Kırmızının içindeki dairedeki yer büyük bir ağaç keçiboynuzu ağacı olabilir tam hatırlamıyorum ama.
İlk resimdeki yerdede kuyu var 3 4 tane
Uydudan tespit Edip gittim ve inceledim ama halen mezarların yerini net şekilde çözemedik.
Zaten kimse bulamamış burayı şuana kadar hiçbir kazı çalışması yok. Ama bu kışın olacak ;)

kabakburgiba

Operatör
LabarNa ustam bu ne dediğim yerde başka bi şey var.üzsrinde ağaç olabilir.yapıları ben gördüm zaten.sağ alttaki küçük sarı orada ayrıcalıklı.neyse konuyu saptırmayalım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli kabakburgiba Ustam,
İlgin alakan için çok teşekkür ederim.
Biraz aktivite olsun, haritalardan nasıl istifade edebiliriz diye yola çıktık; ummadığımız şeylerle karşılaştık :)))

Pazar günü izne ayrılacağım nasip olursa. haftaya cumartesi günü de memlkette olurum inşallah.
Burayı önce gözden sonra da elden geçirmeye niyetlendik. Bakalım neler duruyor, duruyorsa.
Nasip olursa bayram dönüşü resimlerle konuya devam edeceğiz.
Bilgilendirme yaparım inşallah.

kabakburgiba

Operatör
Kıymetli @kabakburgiba Ustam,
İlgin alakan için çok teşekkür ederim.
Biraz aktivite olsun, haritalardan nasıl istifade edebiliriz diye yola çıktık; ummadığımız şeylerle karşılaştık :)))

Pazar günü izne ayrılacağım nasip olursa. haftaya cumartesi günü de memlkette olurum inşallah.
Burayı önce gözden sonra da elden geçirmeye niyetlendik. Bakalım neler duruyor, duruyorsa.
Nasip olursa bayram dönüşü resimlerle konuya devam edeceğiz.
Bilgilendirme yaparım inşallah.
hadi ustam benide bi sevindir.güzel haberler bekliyorum.Rabbim yar ve yardımcın olsun.İnanki dualarım seninle.yer altı şehrine girmeyi düşünme.havalandırmalarını kolay bulacan.

BulursamKader25

hadi ustam benide bi sevindir.güzel haberler bekliyorum.Rabbim yar ve yardımcın olsun.İnanki dualarım seninle.yer altı şehrine girmeyi düşünme.havalandırmalarını kolay bulacan.
Allah cc razi olsun kiymetli ustam.
2 ayri yerde yeraltini gormek nasip oldu. Nasibimizde 1 adet sikke bile yokmus :)) Sadece seyir keyfi yasadik. Hele birisinde 3 kademeli havuz vardi. Su doldurup yikanasim geldi:)
Buradakindende fazla umudum yok. Fazla yormazsa, cok vakit almazsa bakacagim insallah.
Dualarinizi her daim bekliyorum.

BulursamKader25

kizilelma Hocam,
Resimleri yukledim. Nasipse cuma gunu oradayim. O gune kadar bakarsan sevinirim.
Saygilar,

BulursamKader25

kuyular nasıl su içilir mi
kızılelma Hocam,

Kuyular super, suyu da.
Ancak aricilar istila etmisler.
Kis sezonuna kadar da gitmezler.
Oksurugumu duyacak kadar yakindalar:))

Biraz atis talimi yapip, uzaklasmak zorunda kaldik.
Gelecek sezona ari kovanlarini ve cadiri orada kurmak bana farz oldu. Cok iyi bir planlama yapmak zorundayim. Alt yoldan gunde en az 5 kez gecen guvenlikculer var. :))

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@BulursamKader25 ustam buraya çok benzer bir yapı benim köyümde var (iç Anadolu). mağara girişi açık, 15 metre solunda şapel de açık konumda. çok eski bilinen biryer. dereye uzaklığı 350 metre kadar. giriş ve şapel tepenin zirvesine ulaşmadan 2/3 lik kısmında. Tahminin senin bölgende de giriş benzer bir konumdadır. Allah gönlüne göre versin.

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Eline saglik kardesim. Guzel cizmisin. Net cevap sonra :))
Yil basinda bir ruya gormustum.
Sene boyunca 1-2 kez anca ruya gorurum.
Riyamda bir sal kayanin uzerundeyim.
3 tane dip oltasi attim.
Sagdakinin zili caldi. Oltayi cektim.
Cok buyuk bir balik geldi baktim bir minibus kadar.
Dedum ben bunu kenara alamam. Biraktum oltayi.
Sonra ortadakinin zili caldi. Onu cektum, o da 2 insan boyundaydi. Dedim bunuda cikartamam. O oltayi da biraktim. Biraz sonra SOLDAKİ oltanun zili caldi. Hemen cektum. Boyum kadar cok guzel bir sazan baligiydi. Bunu kayanin uzerune cikardim. Altin gibi parliyordu. Ben kucaklayinca hic debelenmedi. Dedim bu tum sulaleme yeter.
Sabah kalkinca ruyayi hatirladim. Dedum ne olacaksa bu sene olacak insallah.:)))

Ruyalari iyi tevil gerekir. İyiye yormak lazim. Bizde guzelce yorumladik elhamdulillah.

Kirmiziya bile vesile olabilir burasi.:))
Ya Nasip diyelim. Dua et. Hayirlisi neyse ona raziyiz.
Gonlumuzden gecen ise dipde duran lahit:))
Rabbim muvaffak etsin abi :)

Son düzenleme: