Anlamını bilen çözebilirim diyen var mı

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
usta bu bölgede yaşanmışlık yok herhangi bir kavim izi yok bir kaç kişi eşkıya gömüsü dedi bu kaya kuru dere kenarında baktığı yön kuzey arka tarafı güney çözüme nasıl ulaşabiliriz sana gerekli olan neyse ben onu seninle paylaşırım
Ekli dosyayı görüntüle 265313

Ölçüleri aldıktan sonra her ok istikameti boyunca yüz adım kadar görsel geniş araştırma.
Arge sırasında alan taramanız varsa bu ok istikametlerinin birinden sinyal alırsa onuda not edersiniz.
Söz konusu hedef varsa ? sizi yakınlaştırmaya çalışalım inş.

Kuzey noktası doğrumu?

Ak Sakallı

Member
usta bu bölgede yaşanmışlık yok herhangi bir kavim izi yok bir kaç kişi eşkıya gömüsü dedi bu kaya kuru dere kenarında baktığı yön kuzey arka tarafı güney çözüme nasıl ulaşabiliriz sana gerekli olan neyse ben onu seninle paylaşırım
Kardeş yaşantı yeri olmaması normal ama bana göre eşkiya işi değil o. Birebir açılmış bi yer var bildiğim orası da yaşam yeri değil. Sana bi foto atayım

Sezo

Member
Usta hangi yönde kaç metrede buldunuz bunu güney kuzey veya yön olarak ?

Ak Sakallı

Member
Usta hangi yönde kaç metrede buldunuz bunu güney kuzey veya yön olarak ?
Çiçekle kuyunun arası 3mt ayrıca yön olarak çiçeğin baktığı yön ve kuyunun yanında 25cm derinliğinde oyma. Kuyu çiçeğe göre batıda ve derinliği 37 mt, fakat 8 metresinde tünel tesbiti yaptım, giren arkadaş o yönde o derinlikte mermer taş var dedi. Ayrıca saksının baktığı taraf yine batısında 6 adet mezar ve altında o saksı gibi bir yapı tesbit etmiştim 15 yıl evvel. Yaklaşık 1 ay önce yine gittim yine aynı şekilleri çıkardım. Bölgede olan arkadaş şok oldu.yau 15 yıl önce çizdiğin şekli aynen gene çizdin dedi. Yani saksı ve yapraklar aynı zamanda mezar ve sunağı işaret ediyordu

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
ok
terse vermiş
araştırma pusulaya göre kuzeye doğru inş