arkadasin anlattiklari

user

Yeni Üye
ustalarim size bir adamdan bahsedecegim banada yakin bir arkadasim anlatti ama bilmeyen yok bu adamin olaylarini adam 45-50 yaslarinda bu ise ne zaman baslamis nedir ne degildir bilen yok adam gunluk hatini degistirir bir gun durdugu yerde bir gun daha durmazmis bu adam bu islerle cok ugrastigindanmi nedir butun isaretleri çozdugundenmi bilinmez ama adamin gösterdigi yerden mal çikarmis çikmasini bosver adam malin degerini seni nasil geçindirir hepsini bilirmis adami çok kaçirmislar yer gostermisler goster buralardaki mali demisler dövmusler ellerini kollarini kirilmadik yerini koymamislar tehditetmisler silah çekmisler adamin basina gelmeyen kalmamis bana anlatilanin yarisini anlatiyom daha fazla uzamasin diye adam birkerede bizim koye gelmis birtane adamin tarlasini gostermis kurudere diye bir yer bu deredeki tarlanin üstunde yasli uzun dikdortgen şeklinde bir tas var bu köyü yerinden oynatir sadece o tasi kaldiracaksiniz demis çekmis gitmis bahsettigim yerden nice adamlar çikarmis çikarmis goturmus derenin karsisindada bir höyuk var kimse dokunamiyo izleniyo diye bide koyun icinde diye siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda

user

Yeni Üye
bende inanmadim zaten bi anlatim ne dusunecekler diye

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ustalarim size bir adamdan bahsedecegim banada yakin bir arkadasim anlatti ama bilmeyen yok bu adamin olaylarini adam 45-50 yaslarinda bu ise ne zaman baslamis nedir ne degildir bilen yok adam gunluk hatini degistirir bir gun durdugu yerde bir gun daha durmazmis bu adam bu islerle cok ugrastigindanmi nedir butun isaretleri çozdugundenmi bilinmez ama adamin gösterdigi yerden mal çikarmis çikmasini bosver adam malin degerini seni nasil geçindirir hepsini bilirmis adami çok kaçirmislar yer gostermisler goster buralardaki mali demisler dövmusler ellerini kollarini kirilmadik yerini koymamislar tehditetmisler silah çekmisler adamin basina gelmeyen kalmamis bana anlatilanin yarisini anlatiyom daha fazla uzamasin diye adam birkerede bizim koye gelmis birtane adamin tarlasini gostermis kurudere diye bir yer bu deredeki tarlanin üstunde yasli uzun dikdortgen şeklinde bir tas var bu köyü yerinden oynatir sadece o tasi kaldiracaksiniz demis çekmis gitmis bahsettigim yerden nice adamlar çikarmis çikarmis goturmus derenin karsisindada bir höyuk var kimse dokunamiyo izleniyo diye bide koyun icinde diye siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda
Herseyi dinle ama inanma derim.
Mubalaga yani abartma bizim edebiyatimizda bir sanattir.
Misal
Hergun kartini degistirmesi demek
Cok sık kart degistirir demek.
Hergun kart degistitmeyi
Ajanlar ve mafya bile yapmaz.

Huyukleri universitelere birakin.
Elinizde Nasa cihazlari yoksa
zaten basari saglanamaz.
Huyuk dediginiz yer Tumulus ise;
burada is yapmak icin 1.90 boy 120 kilo ve 6 okka agirlik lazim. Hepimizin yapacagi is degil ozetle.

Avci ve aticilarin hikayesi ile Definenin romani hic bitmez. Anlatilar roman ile elinde baska bilgi, belge ve isaret uyusursa ise yarayabilir.

Yokki bu memlekette bir tane daha nacibaba ki, olsaydi belki oda cok guzel anilardan bahsederdi. Son donemdeki hikaye ve romanlarin tadi yok zaten. Eskiden anlatilan cok keyf verirdi. Onlarda abartilirdi amma eski hikayelerde yalan olmazdi.

Kardasim,
Soylenenleri gec.
Seni yolunda bekletir
Kiymetli vakitlerini alir.

İyi gunler dilerim.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben bildim bileli köyü,kasabayı,vilayeti,hatta ülkeyi satın alacak hazineden bahsedilir.Birde ne hikmetse bu büyük hazineden her vilayette bir tane bulunur.Hazineyi taşımak için kamyonlardan hatta tırlardan bahsedenler var.tamam,atıyorsunuz da biraz alçaktan atın bari:200:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Geçen seneydi galiba müge anlının programa konu olmuştu mağarada külçe altın var diye veya başka üçkağıt işleriyle milleti dolandıran bir adam vardı. dolandırdığı adamlar bunu yakalarlar kaçırıp kolunu kanadını kırarlar alıkoyarlar. senin anlattığın tarife uyuyor :D

dogoz3

Member
Geçen seneydi galiba müge anlının programa konu olmuştu mağarada külçe altın var diye veya başka üçkağıt işleriyle milleti dolandıran bir adam vardı. dolandırdığı adamlar bunu yakalarlar kaçırıp kolunu kanadını kırarlar alıkoyarlar. senin anlattığın tarife uyuyor :D
O muhabbeti biliyorum izlemiştim ve çok garipti :)
Tam olarak detaylar burada:

https://www.sabah.com.tr/yasam/2017/06/06/define-icin-kacirildi-atvde-bulundu