Bilgi amaçlı bir soru

kertenkele

Editör
Ustalar arkadaşın biri define veya mezar işaretinde mezarın içi dolumu boşmu işaretlerin bazılarında gösteriyormuş doğrumu bu doğru ise ne gibi işaretler var öğrenebilirmiyim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustalar arkadaşın biri define veya mezar işaretinde mezarın içi dolumu boşmu işaretlerin bazılarında gösteriyormuş doğrumu bu doğru ise ne gibi işaretler var öğrenebilirmiyim
Sehir efsanesi bence inanma.

Su an memleketteyim.
Bugun bir kardasimizla beraber koyune gittik. Benim koyume de yakin. Piknik yaptik semaver yaktik. (Super cay demliyor, Allah cc razi olsun). Super bir rituelle karsilastim. Birak ici dolu mu bos mu mezarin yerini bile cozemedik.
Guzel mezar veya mezarlar var. Amma nerede? Bunu size soyleyen arkadasa burasinin resmini gosterin, yerini yonunu soylesin yeter. İci dolu mu bos mu ben cozerim biiznillah.Ekli dosyayı görüntüle 284097Ekli dosyayı görüntüle 284097

kertenkele

Editör
@BulursamKader25 ustam ben böyle bir oyma gördüm bitanesi hemen önünde idi mezarı bitanedaha gördüm ondada kayada sivri uç var o yönde idi çevre resimi varmı bakabilirmiyim ustam belki gözüme çarpan olabilir gördüğüm yerdekilerden

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam ben böyle bir oyma gördüm bitanesi hemen önünde idi mezarı bitanedaha gördüm ondada kayada sivri uç var o yönde idi çevre resimi varmı bakabilirmiyim ustam belki gözüme çarpan olabilir gördüğüm yerdekilerden
Dedigin yerlere dedigin sekilde baktim.
Burada degisik olan sey şu:
Hem buyuk oymalarda hemde aralarinda kalan oymalar da 3 lemeler mevcut.
Baska bir dikkat ceken mesele;
Buyuk ve kucuk tum sunaklar kanallarla birbirine bagli ve hepsi en son asagidaki en guzel buyuk sunakta toplaniyor.
Yani burada hem mezarlari ifade ediyor hemde bir rituel gerceklestiriliyor. Daha once yeniden dogusu temsil eden rituelli sunaklari gordum amma buradaki rituel daha baska.
Hafta sonu konyaya gececegim, pc de guzelce krokisini cizeyim. Kayanin yuzeyi yaklasik 15 derece egimli. Gunes dik vurdugundan tam resmini alamadim. Cevre resimleri var, hepsini beraber yuklerim insallah.