bu heykel hakkında tecrübeli abilerden fikir alabilirmiyim...

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
arkadaşlarda demiş heykelin altında bir mühür var mı.?

CANADALI

Aktif Üye
Arkadaşlarımız gerekeni yazmışlar mal yeni..yani sahte.

Şimdi bunun gibi üretim olan bir malın hikayesini anlatalım yaşanmış olaydır.Sene 2011 civarı İstanbul beyazıtta bir arkadaşımız telden aradı neyse atladık gittik yanına işte çıkardı bir heykel aynı bunun gibi bronz döküm ama işte kafa kısmı mısırdaki kuşa benziyor alt taraf farklı orta kısım farklı neyse dediler bu mal adıyamandan çıktı arkadaşlar kendileri bulmuş…..

Eeeee dedim sonuç işte bu orijinalmi dediler valla bana kalırsa bu üretim yeni gibi geldi bana dedim adamlar nuh der peygamber demez neyse çağırana dedim bu sahte ama sen bilirsin.derken dedi ya çarşıda biri var onun yanına 2 miz gidelim malı getirene dedi sen çay ocağında otur bekle neyse gittik çarşıya adamı bulduk adam işte 60 yaş civarı tabii bizim arkadaş tanıyor adamı

adıyamandan gelen bişey var sana getirdik işte gösterelim.
İşte adama verdi verirkende bu arkadaş bu işlerden biraz anlar bu derki sahte sen bak neyse de.Adam mal çıkınca şöyle baktı durdu durdu durdu bana döndü sen dedi buna sahtemi dedin.Bende evet bence sahte ama inan ileri düzeyde anlamam ama görünenden mal belli bence sahte..

Adam dedi sen bu işten anlıyorsun kardeşim bizim ağaya döndü bu mal sahte.Ama dedi şimdi size bişey gösterecem buda burada kalsın.Neyse adam açtı orda mini büro tipi buzdolabını buzluktan plastik kap çıkardı açtı işte dedi bakın görün?

İçinde bu bizim getirdiğimize benzer ama farklı daha farklı bronz heykeller..bunları arada bizde üretiyoruz başkalarıda kalıplar 3-5 kişide var üretip işte eskitip satıyoruz alanlarda anadoluya götürüp oraya buraya gömüp millete çakıyorlar.Hatta kalıplarıda çıkardı.

Yukarıda dedimya üst farklı alta farklı orta farklı oda neden diyin işte 3 ü ayrı kalıp adam kafasına göre birleştirip çeşitli heykeller üretiyoruz dedi.

İşte sonuçta üreticiyi bile gördük bu hayatta….
Birde tavsiye bu tip mala sakın ama sakın 1000 TL bile olsa para vermeyin verdiğiniz ile kalırsınız.
Bende bizzat yaşanmış hikaye çok başka konuların durumuna göre gene yazarız.

Herkes kolay gelsin.