Bu ne işe yarıyor bilgilendirirmisiniz.

desa2221

Member
Ben size olurunu yazayım.
Ama bilmediğinizi söylediğiniz bir şeyi bir çok konunun altına lütfen yazmayın.
Nedenini ve niçinini bilip bunu izah edebilecek düzeyde olmalısınız ki insanlara çözüm sunabilesiniz.

Toprağın üzerine 1 TL attığınızda ve çubuklarla üzerine yürüdüğünüzde, elinizdeki çubuklar tepki vermek zorundadır. (1 istisnası var ama konumuz dışı)

Çünkü aşağıda iki ayak aranizda bir metal var. Çubuk neden tepki vermesin ?
Çubuğun zaten işi, görevi bu.

O çubuğun """""""tepki""""""" vermemesi için ya sizin orada olmamanız gerekiyor ya da çubukların elinizde olmaması gerekiyor.
3. bir şık yok.
Ben size olurunu yazayım.
Ama bilmediğinizi söylediğiniz bir şeyi bir çok konunun altına lütfen yazmayın.
Nedenini ve niçinini bilip bunu izah edebilecek düzeyde olmalısınız ki insanlara çözüm sunabilesiniz.

Toprağın üzerine 1 TL attığınızda ve çubuklarla üzerine yürüdüğünüzde, elinizdeki çubuklar tepki vermek zorundadır. (1 istisnası var ama konumuz dışı)

Çünkü aşağıda iki ayak aranizda bir metal var. Çubuk neden tepki vermesin ?
Çubuğun zaten işi, görevi bu.

O çubuğun """""""tepki""""""" vermemesi için ya sizin orada olmamanız gerekiyor ya da çubukların elinizde olmaması gerekiyor.
3. bir şık yok.
yazdığın mantıklı bende diyorumki bi dene

Gezenti

Bilgili Üye
Sen dene bakalim, nasil bir tepki alacaksin cubuklarla. Daha sonra odaya bir bardak su saklasinlar sen onu dusunerek ara. Bu en baslangic seviyesi, cubuk ve senin aranda :)
Abicim 1tl yı dediğin gibi sakladılar onun hizasına geldiğinde komple kapanıyor ileri gideyim göğsüme değiyor.uzerinde x yapıyor. Ama edin içindeki metaller falan bunu etkilemez mi. SAayende bisiler basardim cok mutlu oldum walla. Suyu saklamadım yarın arazide denicem tekrar bunları. Warmi başka başlangıç için infolariniz:)

Gezenti

Bilgili Üye
Sen dene bakalim, nasil bir tepki alacaksin cubuklarla. Daha sonra odaya bir bardak su saklasinlar sen onu dusunerek ara. Bu en baslangic seviyesi, cubuk ve senin aranda :)
Aski diye kullandığım melet ne işlere yarıyormuş meğersem:) eyvallah abicim

jeolog

Co Admin
Co Admin
Abicim 1tl yı dediğin gibi sakladılar onun hizasına geldiğinde komple kapanıyor ileri gideyim göğsüme değiyor.uzerinde x yapıyor. Ama edin içindeki metaller falan bunu etkilemez mi. SAayende bisiler basardim cok mutlu oldum walla. Suyu saklamadım yarın arazide denicem tekrar bunları. Warmi başka başlangıç için infolariniz:)
Baska metaller etkiler mi bilmiyorum, neyi aradiginla alakali, su sisesini yere koy 1 metre yanindan gecerken cubuklar ne yapacak ona bak, daha sonra soluna para sagina su koy bakalim hangisine donecek, tum varyasyonlarla calisman gerekir. Evin balkonuna cik bakalim alt katin balkonundaki duvar cubuklari etkileyecek mi. Bunlari sahada denediginde benzer hareketler olacak mi. Egitim alistirma sureci onemli iyi yaparsan sahada yanilman azalir.

Gezenti

Bilgili Üye
Baska metaller etkiler mi bilmiyorum, neyi aradiginla alakali, su sisesini yere koy 1 metre yanindan gecerken cubuklar ne yapacak ona bak, daha sonra soluna para sagina su koy bakalim hangisine donecek, tum varyasyonlarla calisman gerekir. Evin balkonuna cik bakalim alt katin balkonundaki duvar cubuklari etkileyecek mi. Bunlari sahada denediginde benzer hareketler olacak mi. Egitim alistirma sureci onemli iyi yaparsan sahada yanilman azalir.
Apartman değil müstakil ew abim altkatimiz ev değil boş. Arazide bunları denicem tek tek. Teşekkürler tekrar tekrar

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Eyvallah abim doğrudur. Belkide benim amcaya da sattılar bilemeyiz sorgulamadım kndinmi yaptın aldinmi diye :) valla para verexek olsam L çubuğa da verirdim. Bak ustanın biri askıdan yap dedi. Üşenmedim oturdum 10dkda yaptım. Bi dedektore para verdim onuda nasıl yapılır yapan varmi bilemediğimden parayla satın aldım. Fiyatida heryerde belli olan bi cihaz. Ben sizlerin tecrübesi üzerine hareket etme taraftariyim. çubuklara para vermeyin diye komple site uyarmis. Bende gittim kendi xubugumu yaptim. Bu vilada sapi herkes cok yaniltir dedi inan elime alıp araziye bile çıkmadım. Bu kadar işini bilen adam yanılıyorsa ben bisi bilmeden nasi kullaniyim onu. Direk sildim kafamdan
Burada anlatılanlar tecrübeyle sabit olan konulardır kopyala yapıştır değildir en güzelini yapmıssın sitemizde çubuk yapma konuları mevcuttur kendin yap paran ceb,ine kalsın tecrübeside seni bi kademe üste taşısın yoksa piyasada o vilada saplarına binlerce tl ödeyenler var yazık günah
Bu konuda bizim çabamız insanlar umutlarından dolayı dolandırılmasın.

Gezenti

Bilgili Üye
Burada anlatılanlar tecrübeyle sabit olan konulardır kopyala yapıştır değildir en güzelini yapmıssın sitemizde çubuk yapma konuları mevcuttur kendin yap paran ceb,ine kalsın tecrübeside seni bi kademe üste taşısın yoksa piyasada o vilada saplarına binlerce tl ödeyenler var yazık günah
Bu konuda bizim çabamız insanlar umutlarından dolayı dolandırılmasın.
Yaptım zaten ustam bi iki sayfa geri gidin yaptığım L çubuğun resminide attim. Hatta Bugün başarılı oldugumuda düşünüyorum. Güzel biyer bulduk bakalım nasip kosmet gerisi