Bu resimde kim ne goruyor acep

R00T

Profesyonel
Co Admin
Madem öyle abi.
O zaman dikkate alacağımız şey var bunu da bütün ustalar dikkate almalıdırlar.
Eğer fügür veya işaret ne tarz stilde yapılmış ise örneğin çok ayrıntılı net işçiliğin zirvesi canlı gerçek gibi o zaman işareti alemeti son noktası yazıtı veya griş duvarları veya stelleri de o tarz stilde net ulu orta yerde tabiri caiz ise cilet gibi kesimli gerçekçi olmalı.

Yada fügür veya işaret -nişane anıt doğala uyumlu görmek isteyeni tarafından görülüyorsa görülmek istendiği gibi gördürülüyor ise o zaman ana işaret veya fügürün stil - tarzında diğer alamet işaret veya duvar işçilikleri kapaklarıda o stilde olacaktır.Ustanın veya sanatkarın - sanatçının tarzı stili medeniyetin yada kavmin geleneği - sanat anlayışı veya modeli stratejisi diyelim kısacası bu.
Doğala uyumlu bir öküz ise son noktasında ki dikili taşı veya işareti veren taşta öyle doğala uyumlu olacaktır.Olmazsa olmaz değil ama olmaz ise olmaza yakın bir şeydir bu.

deli firat

DOĞACI
Madem öyle abi.
O zaman dikkate alacağımız şey var bunu da bütün ustalar dikkate almalıdırlar.
Eğer fügür veya işaret ne tarz stilde yapılmış ise örneğin çok ayrıntılı net işçiliğin zirvesi canlı gerçek gibi o zaman işareti alemeti son noktası yazıtı veya griş duvarları veya stelleri de o tarz stilde net ulu orta yerde tabiri caiz ise cilet gibi kesimli gerçekçi olmalı.

Yada fügür veya işaret -nişane anıt doğala uyumlu görmek isteyeni tarafından görülüyorsa görülmek istendiği gibi gördürülüyor ise o zaman ana işaret veya fügürün stil - tarzında diğer alamet işaret veya duvar işçilikleri kapaklarıda o stilde olacaktır.Ustanın veya sanatkarın - sanatçının tarzı stili medeniyetin yada kavmin geleneği - sanat anlayışı veya modeli stratejisi diyelim kısacası bu.
Doğala uyumlu bir öküz ise son noktasında ki dikili taşı veya işareti veren taşta öyle doğala uyumlu olacaktır.Olmazsa olmaz değil ama olmaz ise olmaza yakın bir şeydir bu.
Allah razı olsun kıymetli kardeşim dikkate alınacak inşallah hayırlısı olsun diyelim

Kamhi Leonard

PiSaGoR
arkadaslar bir zihin jimnastigi bir tahmin anketi bir bilmece gibi gorelim...bu tek ve cokta net olmayan resmi beni denemek icin sikke sempozyumunda tanistigim bi arkeo gonderdi.tabiki ben tahminimi yagdirdim ama yuzde si cok dusuk cikti birgun sonada adresini durumunu ve ne oldugunun bilgisini gonderdi.
buyrun tahminleri alayim kisa sure sona net cevabini yazayim.
O kesme taş bana mezar kapağı gibi geldi ama resim de bilmediğim bir anormallik var
Bu saatler hislerimin kuvetli olduğu saatler
Bura her neyse boş deyil
Açılmış yada açılmamış orasını bilemem artık

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@deli firat gardaşım Mangalda sucuk yiyip gidecek ben. Şu din adamının emanetlerinide alalım diyorsan 2/3 çalışıyorum ben. @mayhem ustam da bakarsa oda 1/3 alır sana bişey kalmaz. Ancak kayada oyulmuş şapel ve mezarları gezer gidersin. Gittiğinde dik bir kayada kitabesini görmen lazım. Ön tarafı 30-40 insan sığacak kadar düz bir alan olmalı. Sağ ve solunda düzgün yontulmuş iki sunu taşı olmalı. ARGE yaptığında burdan paylaş inşallah

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@deli firat USTAM maaşallah boş yok gibi yakından bakmakta fayda var, fotolarda çok net değil, birşeyler çizdim yoklarsınız, 1 nolu yer ağaçların ardında kalıyor, orda kesme taşlar var gibi, kolay gelsin ustacığımEkli dosyayı görüntüle 263748

Cann

Editör
ilk bakılacak yer bunlar da horasanlı yer

deli firat

DOĞACI
@deli firat gardaşım Mangalda sucuk yiyip gidecek ben. Şu din adamının emanetlerinide alalım diyorsan 2/3 çalışıyorum ben. @mayhem ustam da bakarsa oda 1/3 alır sana bişey kalmaz. Ancak kayada oyulmuş şapel ve mezarları gezer gidersin. Gittiğinde dik bir kayada kitabesini görmen lazım. Ön tarafı 30-40 insan sığacak kadar düz bir alan olmalı. Sağ ve solunda düzgün yontulmuş iki sunu taşı olmalı. ARGE yaptığında burdan paylaş inşallah
Oyoyoy vay gardaşım iki biye üç siye birde @mayhem gardaşıma 2/3 giderse burçlu çıkarız en iyisi dört biye bir siye ????

deli firat

DOĞACI