Çoban 4 tane daha var dedi

Kemank3s

Aktif Üye
Ormanda 5 farklı yerde aynı işaret.Yorumlariniz beklliyorum
IMG_20220325_161447.jpg

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kaya da birden çok simge var OM ve üçgen gibi ama ara da deforme olmuş başka bir tane daha var gibi.

Kemank3s

Aktif Üye
Kaya da birden çok simge var OM ve üçgen gibi ama ara da deforme olmuş başka bir tane daha var gibi.
Yuvarlak,Y ve üçgen var çobanın telefondan gösterdikleri daha çok işçilik barındırıyor.Adam cozebilirsen gezdireyim seni dedi kısmet olmadı daha

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Üçgen Y falan yok. kapalı mağara var ve mağara içinde mezarlar. Dik yamaçta yerleştirilmiş tek kaya ve ya bir çok kaya ve çalıyla da kapatılmış olabilir.

Kemank3s

Aktif Üye
Üçgen Y falan yok. kapalı mağara var ve mağara içinde mezarlar. Dik yamaçta yerleştirilmiş tek kaya ve ya bir çok kaya ve çalıyla da kapatılmış olabilir.
Var usta cobandan daha net oymalar gördüm yuvarlak Y ve üçgen görünüyor aslında görselde

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eski Roma veya Yunan alfabelerin de kullanılmış Δ ama fotoğrafta ki simgelerin neyi ifade ettiği hakkın da bir bilgim yok, eğer daha geriden ve çevre fotoğraflarını eklerseniz elbet bir fikir yürüten çıkacaktır. Tahmini olasılıklar; sınır bölgesi, kilise bölgesi, mezar.

sanisma

Yeni Üye
Ormanda 5 farklı yerde aynı işaret.Yorumlariniz beklliyorum Ekli dosyayı görüntüle 302750
yuvarlağın içindeki oyuk yakın tarihli belki de vakti zamanında definecinin biri matkapla deldi bu kapımı diye giriş aramış olabilir. yuvarlak çizgi bir bir kaç yıl önce başka bir defineci tarafından da yapılmış olabilir. katılıyorum çevre foroğrafları lazım

Strator

Member
Bence navigasyon işaretleri yakın zamanda delinmişler o kadar

Kemank3s

Aktif Üye
yuvarlağın içindeki oyuk yakın tarihli belki de vakti zamanında definecinin biri matkapla deldi bu kapımı diye giriş aramış olabilir. yuvarlak çizgi bir bir kaç yıl önce başka bir defineci tarafından da yapılmış olabilir. katılıyorum çevre foroğrafları lazım
Matkapla delinmiş işarete ait değil.En mantıklısı sınır işareti.