Çubuk testi

Syh

Yeni Üye
Üstadlar herşey deneme yanılma yöntemi ile ortaya çıkıyor, örneğin bir yerde sarı deferliden tespit yapıp bazen sağlaması ni tespit ettiğimiz noktanın ilerisine biraz sarı değerliden koyup ortasından geçerken eğer çubuklar tespiti ni yaptığımız noktaya gidiyorsa kesin olmamakla beraber burda sarı var diyebiliyoruz, şimdi ben bunu küp için denedim bir yerde küp olduğunu degerlendirdim çok eski küp kırıkları vardı elimde bunun bir kısmını tespit ettiğim yerin bi 5 metre ilerisine bıraktım aldım elime bi parça eski küp ten ortalarından geçerken küp olduğunu degerlendirdigim yere gitti ,ondan öncesinde kırık küpleri bıraktım araziye aldım elime bi parça kırık kupten gitti üstünde çarpı yaptı ,bu şekil bi çalışmaya yorumlarınız

Karlıdağ

Yeni Üye
Ustam küp varsa boşlukta vardır boşluğu aldın mı elinde mineraller olursa başka minerale gider

Nasip34

Bilgili Üye
Bence çubukçunun en sinsi düşmanı bilinçaltıdır. Adı üzerinde, bilincin altı... Yani beyinle bir yere yönelmeden hatta hiçbirşey düşünmeden gidiyorum dediğin yerde bilincin altında kaç tilkinin döndüğü belli olmıyor maalesef. Yani bir yeri çubukla tespit etmeye gör, artık oraya hangi çubukla bakarsan bak oraya kilitlenebiliyor insan. Hangi testleri denersen dene hepsinden geçiyor, hiçbirşeyin olmadığı yerde küp de, oda da tespit edebiliyor insan bu bilinçaltı oyunlarıyla... İnsan yıllarca ben hiçbirşey düşünmeden çubuk yürütüyorum diye bilirken kendini, bilincin altında çalışma fevam ediyor olabilir... İşte bu durumu tecrübe ile aşanlar, usta sınıfına giriş yapmış oluyor, ve onlar artık hemen her çubukla tespitini ıspat edebiliyor genelde ... Daha evvelden kendinizi gerçek doğal arazide kaç defa tecrübe ettiniz, açıp bakarak veya cihaz yardımı ile (görüntüleme vs) çubuk ustalık seviyenizi teyid ettiniz önemli. Burada sorduğunuza göre o kadar emin olamıyorsunuz kendinizden. Bu durumda acizane tavsiyem ya cihazla bakın veya açıp bakın derim. Çünkü usta var aynı sizin yaptığınız testle uzağa altın bırakarak doğruluk payını yükseltebilir, acemi var aynı test ile bilinçaltı ile yanılgısını güçlendirebilir. Umarım anlatabilmişimdir. Sizin çubuk seviyenizden bihaber biri şimdi noktalamışsınız dese veya yanılıyorsunuz dese bence her iki durumda da isabet etmemiş olacak. Böyle uzaktan gelen sese bakmaksızın bir cihaz ile teyid etmeniz ve bunu itibar almanız bana göre en akıllıcası... Selametle...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Bahsettiğiniz test konularda mevcuttur. Mineral testi olarakta kullanılır.
Kale alınır bir testtir ama %100 geçerliliği yoktur.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
ustalar evet bilinçaltı önemlidir, burda var dersen çubuk mutlaka var diyecektir, onun için kendi hazırladığımız test alanı çok önemli diyoruz, ama hangi noktaya ne sakladık çubukçu bilmeyecek ve burda %100 doğruları buluncaya kadar kendini test edecek günlük olur, hahtalık olur, en az birkaç aybu şekilde çalışacak ki, sonra ne olduğunu çözmeye çubukların daha iyiçalışmaya başladığını görecek, ondan diyoruzki sakladığımız şeyleri çubukçu bilmeyecek,o kadar

Hayrola

Member
Bizimkisi nacizane bir deney, dediklerinizede katılıyorum üstadlar benimkisi maksat biraz yorumları dinlemek teşekkürler