Cubuklarda bakır sülfat kullandım

Cümleten selamın aleyküm ustalarım Ali Ömer ustamızn sistemiyle değerli bulmaya başladım bir kaç mineral eleme sistemiyle ileri geri noktalar oldum bulur oldum fazaladan iki disk alıp kundakla bağladığımız kablonun arasına iki disk geçirdim iki çubuğa da aynalama yapsın diye ilk hedefe yönelip işaretini verdikten sonra ölçüsünü alıyorum hedefe vardığımda da vardığım noktanın ölçüsünü tekrar alıyorum tutmayani eliyorum ama direk hedefi noktalatmıyor her noktaladığı yerden tekrar diskle arama yapıyorum çubuk olarak pirinç ve alüminyum kullanıyorum ama nedense hep en azına gidiyor gümüş çubuğum da yok kullandığım cubuklarla da bu işi cozebilirmiyiz..

Cümleten selamın aleyküm ustalarım Ali Ömer ustamızn sistemiyle değerli bulmaya başladım bir kaç mineral eleme sistemiyle ileri geri noktalar oldum bulur oldum fazaladan iki disk alıp kundakla bağladığımız kablonun arasına iki disk geçirdim iki çubuğa da aynalama yapsın diye ilk hedefe yönelip işaretini verdikten sonra ölçüsünü alıyorum hedefe vardığımda da vardığım noktanın ölçüsünü tekrar alıyorum tutmayani eliyorum ama direk hedefi noktalatmıyor her noktaladığı yerden tekrar diskle arama yapıyorum çubuk olarak pirinç ve alüminyum kullanıyorum ama nedense hep en azına gidiyor gümüş çubuğum da yok kullandığım cubuklarla da bu işi cozebilirmiyiz..
Aleyküm selâm Ustam. sinyalin üzerine gitmeden, yerinde , derinlik ölçüsünü nasıl alıyorsun.
ayrıca çubuklara geçirdiğin diskler senin fikrin mi? etkisi oluyor mu? tşk ederim.

Aleyküm selâm Ustam. sinyalin üzerine gitmeden, yerinde , derinlik ölçüsünü nasıl alıyorsun.
ayrıca çubuklara geçirdiğin diskler senin fikrin mi? etkisi oluyor mu? tşk ederim.
Usta elimize numune alıyoruz diskin etrafında dönüyoruz çubuk bı sinyal alıyo sağa dönüyo yarım dakika filn olduğumuz yerde bekleyince metalin işaretini yapıyo ordan yavaş yavaş ilerleyince çubuk acıyo bekliyip işaretini aldığımız yerden çubuğun açtığı yer mesefa iki gündür yapıyorum olum lu ustam çubuğa disk geçirmek googlede okuduğum bı yazıdan aklıma geldi elektronların ileri geri hareket ettiğinden bahsediyordu

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Biz bosuna yazip ciziyoruz. :))
Karar verdim; Artik yazmayacagim. Yazilanlar yeterli. Calisip da tikanan ve tikandigi yer ile alakali soru gelirse sadece o sorunun cevabini verecegim. Sorusundan calistigi anlasilir.

Ozel maddeli titanyum cubugunuz hayirli olsun ey para verip çubuk alanlar..!!!

Lakin bu video cekildiginde orada olsaydim;
en son kolunu uzatarak gosterdigi nesneyi en musait alaninda degerlendirirdim herhalde, tovbe etmeden onceki moduma gecerek.

Sitemizdeki cubukla alakali bu kadar yaziyi okuyup da hala meseleleri anlamayan kişi, cubuklari eline almamali. Yahu 40 yere yazildi:
"Altin cekmez, iter" diye.
İter demeyi baska ne sekilde ifade etmek gerekir?
Eline cubugu alan cektigi yere gidiyor.
Bu dikkatsizlik ve tembellikle cubukta basarili olmak cok zor.
Acaba ingilizce yazilsaydi anlasilir miydi..?

Birde bazi arkadaslar israrla soruyor:
Neden sistemi ve bildiklerinizin tamamini paylasmiyorsunuz..?
Niye paylasayim?
Bu videodaki cakallardan yuzlerce var bu memlekette. Millet kaziklanmasin isterken, kendi elimizle buna canak mi tutacagiz.
Biz cubuk yapip satmasini bilmiyor muyuz?
Beceremez miyiz?
Kralini yapar, pazarlar ve satardik isteseydik.
3 gunluk dunyada firildak olmayi hiç dusunmedik.
Boyle dusunen arkadaslara sunu soylemek isterim:
"Sizin dunyadan haberiniz yok. Cakalliklari gorun biraz."

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kim ne yapmak istiyor, ne soylemek istiyor anlasiliyor elbette. Ben anladiktan sonra herkes anlar.

Gultekinden ve bunun gibilerden uzak durun.
Tercih meselesi elbette beni kazikla abiiii diyene kazigin vurulmasi abes olmaz.

Hani şaair demis ya:
Agizini buzusunden Omar diyecegin belli.

Z kusagi buna DM den yuru diyorlar.

Kiyamet yaklasiyor.

Karar verdim; Artik yazmayacagim. Yazilanlar yeterli. Calisip da tikanan ve tikandigi yer ile alakali soru gelirse sadece o sorunun cevabini verecegim. Sorusundan calistigi anlasilir.

en son kolunu uzatarak gosterdigi nesneyi en musait alaninda degerlendirirdim herhalde, tovbe etmeden onceki moduma gecerek.

Sitemizdeki cubukla alakali bu kadar yaziyi okuyup da hala meseleleri anlamayan kişi, cubuklari eline almamali. Yahu 40 yere yazildi:

Niye paylasayim?
Bu videodaki cakallardan yuzlerce var bu memlekette. Millet kaziklanmasin isterken, kendi elimizle buna canak mi tutacagiz.
Beceremez miyiz?
Aynen ustam yapcak olsanız âlâsını yaparsınız Allah sizlerden razı olsun ilk çubuğa merak sardığımda googldan bakmıştım sizin uyarılarınızı dikkate alarak rulmanlı cafcaflı çubuk almaktan vazgeçtim sonradan anladım ağaç dalı dahi olsa hepsinin çalışma prensibi aynı ama bu işe ne kadar anlatilsa da bu işe yeni başlayanlar çoğu oltaya geçiyor neymiş kedi kumu varmış neymiş mineral havuzunda bekletilmiş karnı doymuş ..

Usta elimize numune alıyoruz diskin etrafında dönüyoruz çubuk bı sinyal alıyo sağa dönüyo yarım dakika filn olduğumuz yerde bekleyince metalin işaretini yapıyo ordan yavaş yavaş ilerleyince çubuk acıyo bekliyip işaretini aldığımız yerden çubuğun açtığı yer mesefa iki gündür yapıyorum olum lu ustam çubuğa disk geçirmek googlede okuduğum bı yazıdan aklıma geldi elektronların ileri geri hareket ettiğinden bahsediyordu
Teşekkür ederim, bende öyle yapıyorum, fakat gidip açtığım da yanılıyorum maalesef, ama diskleri çubuğa geçirmeyi bilmiyorum ve denemedim.

manisalı4536

Yeni Üye

Niye paylasayim?
Beceremez miyiz?
Abi merhaba bizimkisi kafa karışıklığı Şimdi sen diyorsun ki Altın çekmez iter Mesela diğer ustalarımızın yazısından yanlış anlamıyorsam Sinyal alınan noktaya çekim alıp siztemle eleme var Hakkını helal et sadece aydınlanmak adına sordum.