Dedektor Eski Kiremit Parçasına Değerli Sinyal Verdi. Içinde Altın Tozuna Benzer Sarı Metal Parçacıklar Var Ne Olabilir

bayram007

Yeni Üye
DEDEKTÖR ESKİ KİREMİT PARÇASINA DEĞERLİ SİNYAL VERDİ.İÇİNDE ALTIN TOZUNA BENZER SARI METAL PARÇACIKLAR VAR NE OLABİLİR

TARLADA HER YERDE BU TUĞLA PARÇALARINDAN VAR .DEDEKTÖRÜM GARRET 2500.ÇOK NET DEĞERLİ SİNYAL VERİYOR.SANKİ ALTIN SİKKE YE VERİR GİBİ.KIRDIM İÇİNDE ALTIN TOZUNA BENZER SARI METAL PARÇACIKLAR VAR NE OLABİLİR SİZCE.BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM USTALARIM.SAYGILAR

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Resimde beyaanindaki sari metal yok
Ayikla sari maddeyi isikli golgeli yakincekim resmini koy sadece sari maddenin kiremitin deil nasi olsa kirinca icinden cikiyomus ufala ez suya koy dibe coksun sona koy temiz tezgaha cek fotosunu bi görek flu olsun cok aydinlik olmasin bi karede normal aydinlik cek resmi
Bekliyiik
Buyuk punto konuya yaziya buyuk kalite resim gerek

jeolog

Co Admin
Co Admin
Altin sikkeye nasil bir tepki veriyor cihaziniz merak ettim.
Altin tozu daha evvel gordugunuz icin mi benzettiniz?

bayram007

Yeni Üye
Sarı metali ayırdım.Mıknatıs çekince yıkıldım??

bayram007

Yeni Üye
Daha önce altın sikke bulmuştum.Rakamsal değeri aynıydı fakat altın değilmiş.Mıknatıs Çekti psikolojim bozuldu?

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm o dönemlerde statüsü yüksek bayan mezarlarındaki tuğlalara altın tozu katılırdı bende aynı cihazı kullanıyorum garret gti 2500 minerale sinyal vermez ilk den algılar öter snr sinyal vermez sizin bulduğunuz tuğlalarda ya pirit pirinç yada altın tozu vardır.. altına cihazın verdiği değer 3.5 ..5 arasıdır ikonlarda değerlide gümüş aleminyum bakır kurşunda bip sesi değişir ince çan sesi verir altında normal metal sesi veriri ikonları dikkate almamakda yarar var yanılabiliyor ama ses yanıltmaz sevgiler

zafer52

Yeni Üye
Selamın aleyküm bende 20 senelik kiremit var içinde altın tozu vb. Şeyler olabilirmi?