Dedektör Marka ve Modelleri

ErkekGüzeliBilo

Yeni Üye
1.SINIF DEDEKTÖRLER.

Minelab gpz 7000
Minelab gpx 6000
Lorenz Z2
Lorenz Z1
Minelab gpx 5000

1.SINIFA YAKIN DEDEKTÖRLER
Minelab ctx 3030
Minelab Manticore
Minelab equinox 900
Xp Deus 2
Minelab gpx 4800
Minelab gpx 4500
Minelab gpx 4000

2.SINIF DEDEKTÖRLER
Minelab E-Trac
Minelab equinox 800
Minelab equinox 700

3.SINIF DEDEKTÖRLER
Minelab equinox 600
Minelab Vanquish 540
Minelab Vanquish 440
Nokta Makro Legent
Nokta Makro Racer 2
Nokta Makro İmpact
Garrett ATX
Xp Deus 1
Garrett Ace Apex
Zenon 600

4.SINIF DEDEKTÖRLER
Minelab Vanquish 340
Minelab x terra
Minelab go find 66
Garrett 400i
Garrett 350
Garrett 300
Whites
Nokta Makro Simplex
Garrett 250

VLF AYRIMLI DEDEKTÖRLER FARKLIDIR. PULSE DEDEKTÖRLER VE GPR RADAR'LARLA KARIŞTIRMAYIN.

ALTINA DUYARLI HASSAS DEDEKTÖRLER
Minelab Gold Monster 1000
Nokta Makro Gold Racer
Nokta Makro Gold Kruzer

Mstfyln

Yeni Üye
Pulse ve vlf cihazları ayrı ayrı değerlendirmek gerekir

atasdibi

Bilgili Üye
Yapılacak işe göre almak gerekiyor. Yüzeyden tek para aranacaksa ya da kaya üstlerinde kasaya bakılacaksa VLF derin yere bakılacaksa PULSE daha uygun. Pulse larda ayrım zayıftır ama derindekini algılar. VLF lerin kullanımı ve taşıması daha kolay, Pulse larda özellikle uçurtma başlık denilen büyük başlığı kullanımı da taşıması da VLF ye göre daha zor. Yapacağınız çalışmadan emin olmadıkça cihaz almamakta fayda var. Ben heves edip Minelab 440 almıştım. 10 kez kullanmamışımdır. Allahtan 2. el almıştım Yarı fiyatından daha ucuza gelmişti. Hevesle değil de dediğim gibi çalışmanıza uygun satın almanızda fayda var.

balkaya34

Bilgili Üye
Yapılacak işe göre almak gerekiyor. Yüzeyden tek para aranacaksa ya da kaya üstlerinde kasaya bakılacaksa VLF derin yere bakılacaksa PULSE daha uygun. Pulse larda ayrım zayıftır ama derindekini algılar. VLF lerin kullanımı ve taşıması daha kolay, Pulse larda özellikle uçurtma başlık denilen büyük başlığı kullanımı da taşıması da VLF ye göre daha zor. Yapacağınız çalışmadan emin olmadıkça cihaz almamakta fayda var. Ben heves edip Minelab 440 almıştım. 10 kez kullanmamışımdır. Allahtan 2. el almıştım Yarı fiyatından daha ucuza gelmişti. Hevesle değil de dediğim gibi çalışmanıza uygun satın almanızda fayda var.

Usdam pulse , kayada iş yapmazmı ,

Cadde

Member
İzinli kazı yapma işi ülkemizde epey sıkıntılı. Arazide yakalanma ihtimaline karşı metali algılayan ucuz bı dedektör tercih edilmeli diye düşünüyorum. 150 bin TL verdiğim bı cihaza el konulması epey can yakar .