Dedektör Tavsiyesi

tvezir

Yeni Üye
Ustalar öncelikle hepinize selam olsun forumdaki bu ikinci başlığım

Şimdi ben pulse bir dedektör almak istiyorum bana biraz derinlik olsun ama ayrım işi önemli değil ne çıkarsa bahtıma hesabı çünkü ayrımlı vlf en fazla 70 cm oda minarelde sapıtıyo şimdi pulse olarak derinlik olarak fiyat olarak cazip olan bir dedektör önerisi verebilirmisiniz. Delta 3s plus ı kullananlar yorum yazabilirmi denildiği gibi derinlik veriyormu 2 3 metre yoksa 120 geçmiyormu kullanan bir kişi bu cihaz 120cm geçmiyor demişti doğruluk nedir markayı kötülemeye gerek yok ama kullanıcı yorumları tabiki önemli bir de şu var adam cihazı kullanmasını bilmiyorsa lorezn ver yine başarısız olur ben daha fazla uzatmadan değerli yorumlarınızı bekliyorum

tvezir

Yeni Üye

a_g_x_14

Aktif Üye
bak dostum cizah alırken şunu asla ama asla unutmave gözardı etme.cihazdaki beklenti 1.45 cm dir.daha derini kullanıcı becerisine ve malın boyutuna bağlıdır.bana çıkıpta ben 2 mt derinden tek para aldım diyene gülerim sadece.benim acizane tavsiyem orta halli fiyatı ama üstün beceri ve özelliklerinden dolayı rutus alter 71 dir.rahat edersin.frekans eşik atlamaları 400 hz değil 200 hz dir.bu kullanmayı bilene büyük kolaylık sağlar.tetik tuşuyla nokta atışı yaparsın noktasını verir sana vs.5000 civarıydı dolar fırlamadan önce şuanki fiyatını bilmiyorum.ben ikinci makina olarak aldım 5 ay oldu gayet memnunum.minelabı elime almaz oldum çoğu zaman.

saftilki

Moderatör
Moderatör
demonte kit den topladığım dp 3s var sadece kovan, nal ve gök taşı bulabildim, cep testi dahi yapmadım,
şimdi onu dağıtıp modifiye edip pointer'a çevirdim, altın ve gümüş hariç hepsine pehriz :)

bence çoklu frekansa sahip vlf den şaşma derim, ctx 3030 1.5 khz ye kadar inip çalışabiliyor,
hal böyle olunca takım çantası ebatındaki bir emareyi 2 mt den yakalar diye tahmin ediyorum, tabi bu sadece zan, mineral ve sulu yada kuru zemin faktörlerini hesaba katmak gerekir,
pulselerde de yoğun mineralli topraklar için balans ayarı vardır, hal böyleyken aynı kapıya çıkar,
her ne kadar aynı kapıya çıkmasa bile devasa bir fark olmaz,
pulse ile zaten önce küçük bobinle arazi temizliğinin ardından uçurtma başlıkla aramaya girmen gerekir,
uçurtma başlıklada gezinmesi bi hayli yorucu zaten, üstüne üstlük birde her öttüğü yeri 1- 2 mt kazarsan sana kolay gelsin derim