Dedektor yardım

danqerioustyle

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba bütçeme göre orta seviye de olsa bir cihaz alacağım ancak karar veremedim siz değerli ustaların yorumlarına ihtiyacım var normal toprak arazi de tek tek için yapılacak. Sizlerin deneyimlerinize göre alacağım bir cihaz arıyorum. Bana tavsiyelerinizi ve aldığınız sikkelerin derinliklerine göre cihazı deneyip yorum yaparsanız sevinirim. Derinlik seviyesi suan benim için çok önemli değerli yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar

MeraklıHamido

Yeni Üye
Zenon zn 600 dedektör, 2 ayrımlı, parazit yapmaz.
Mercimek büyüklüğünde ki selçuklu gümüş parayı 30-35cm'den söküyor.
Bizans bakır sikkeleri 45-50cm'den söküyor.
2.el fiyatı 1.000tl, sıfır fiyatı 4.000tl

Bu dedektörü alıp deneyen varsa buradan bangır bangır bağırır zaten. Cihaz süperr.

NOT;
Garret ace 200/250/300/350/400i/ace apex gibi.
Nokta makro racer 2/kruzer/impact/legend gibi.
Minelab vanquish 340/440/540/equinox 600/ ve xterra modelleri gibi.
Bu modellerden çok daha üstün seviyede bir dedektör.

Zenon zn 600 dedektör bulgar yapımıdır. Eski defineci ustalar tarafından kullanılan ve bilinen bir cihazdır. Minelab equinox 800 dedektör cihazıyla tek fark'ı multi frekans değil, Minelab equinox 800 dedektör'den daha ucuz ve kararlılıkta ve algılama derinliğinde geçebilir.

danqerioustyle

Yeni Üye
Zenon zn 600 dedektör, 2 ayrımlı, parazit yapmaz.
Mercimek büyüklüğünde ki selçuklu gümüş parayı 30-35cm'den söküyor.
Bizans bakır sikkeleri 45-50cm'den söküyor.
2.el fiyatı 1.000tl, sıfır fiyatı 4.000tl

Bu dedektörü alıp deneyen varsa buradan bangır bangır bağırır zaten. Cihaz süperr.

NOT;
Garret ace 200/250/300/350/400i/ace apex gibi.
Nokta makro racer 2/kruzer/impact/legend gibi.
Minelab vanquish 340/440/540/equinox 600/ ve xterra modelleri gibi.
Bu modellerden çok daha üstün seviyede bir dedektör.

Zenon zn 600 dedektör bulgar yapımıdır. Eski defineci ustalar tarafından kullanılan ve bilinen bir cihazdır. Minelab equinox 800 dedektör cihazıyla tek fark'ı multi frekans değil, Minelab equinox 800 dedektör'den daha ucuz ve kararlılıkta ve algılama derinliğinde geçebilir.
teşekkurler ustad bakıp araştıracağım

Kızılgök

Member
Metreden almaz kardeş büyük metalleri alır anca ama ayrımı iyi bide çok parazit yapmaz.tek tekde alacağı max derinlik 40 cm.metreden almak istiyorsan gpz alacaksın oda çok para.

MeraklıHamido

Yeni Üye
Metreden almaz kardeş büyük metalleri alır anca ama ayrımı iyi bide çok parazit yapmaz.tek tekde alacağı max derinlik 40 cm.metreden almak istiyorsan gpz alacaksın oda çok para.
Minelab gpx yada gpz dedektör cihazları filan hikaye. Derinlik konusunda en iyi dedektör lorenz.
Fakat, boş yere o kadar masrafa gerek yok. Zenon zn 600 dedektörü illa satın almaya gerek yok. Satın almadan zenon dedektör cihazını test ederken kalitesini, ayrımını ve cihazın kararlılığını net şekilde fark edersin. Çok çok iyi ve kullanımı çok basit bir dedektör. Zenon zn 600 dedektör cihazı bizans bakır sikkesini 40 santim den sökmezse gel yüzüme tükür. 2 tip de ayrımı var dedektörün.

Kızılgök

Member
Bende 40 cm dedim zaten kardeş.gpx rahat 80cm 1 metreyi görüyor ama yanımda kullanıldı mineral elemesi çok çok iyi.ama çok derindeki metali ayırt edemiyor 1 metre demir içinde kazabilirsin.