Derede bulduğum siyah parlak kuma nitrik asit ekledim

İlhan1

Yeni Üye
Arkadaşlar derede bulduğum parlak siyah kuma nitrik asit koydum erimedi sar parlıyor yine ne olabilir

İlhan1

Yeni Üye
Nitrik asitin içine biraz tuzda koydum başka bir bardakta yine denedim içine bakırda koydum bakırı eritti

Deli32

Aktif Üye
Bakır kolay erir. Altın olma ihtimalini değerlendiriyosun ama Bi kuyumcu falan tanıdığın var ise yardımcı olabilir. Görmeden hiçkimse.%100 altın diyemez

omurcelik

Member
nitrik asidin içinde altın erimez ama pirit erir resme yakından baktığımda altın taneleri seçiliyor bence altın ....dereyi ve ili yazarsanız yada sadece ili ordaki duruma göre daha fazla yorum yapabiliriz...bol şans

jeolog

Co Admin
Co Admin
Altin oldugunu dusunuyorsan bu fotograftaki sari renkli taneleri o zaman ornekleri alip bir sarrafa goturebilirsin. Onlar sana hizli sekilde yardimci olurlar.
Siyah kum taneleri ile ilgili neyi ogrenmek istedigini bilemedim. Degerli oldugu ile ilgili sana birileri bir bilgi mi verdi. Cunku siyah renkli olan mineral o kadar cok ki bu sekilde fotografa bakip yorum yapabilmek icin, renginden, kristal yapisindan, isigi yansitmasindan, sertliginden vs diger fiziksel ozelliklerinden de bilgiler icermeli. Siyah olanlar ozetlersek hersey olabilir.

Suboxone

Aktif Üye
Hımm altında olabilir onlar iyigusel bir purmuzle erit birleştir gotur kuyumcuya rast gele kaynağı biliyorsan dereden al ayristir sat eritip yeahhh superya hanı bende uğraşıyorum kimyasallarla taşın içindeki doğal altını ayıklamak pekde zor deyil dikkatli 2 üç formül öğrenip yapıla bilir küçük bir boş ev labaratuvar yapılarak ha sunuda soylıyım adamlar mö bu coğrafyada altın üretiyormus bizim onlar kadar aklimiz yokmu.eski medeniyetlerin definesini tabikide bulalım ama bizler neden yenisini yapmayalimm artık taş devrini geceli çok oldu teknoloji devrimdeyiz bence herkez kendi altınını üretebilir hatta elmasını bile bence define kadar doğal altında ararsanız define bulma şansınız 100de 20 se doğal altın bulma asiliginiz 100de 70 bu site çok iyi.hem define hem arkeoloji hem tarih hayırlı bilgi kazanıyoruz allah define sohbeti kurucusuna yar ve yardımcı olsun moderatörlerden ve userlerdende hep beraber büyüyoruz allahın izniyle÷

Son düzenleme:

İlhan1

Yeni Üye
Değeri ile ilgili birisi bana bilgi vermedi ama bu işle uğraşan tanıdıklar derdi siyah toz halinde altınlarda oluyor diye bende suyu çekilmiş derenin bir kısmında görünce dikkatimi çekti derenin bulunduğu yerlerde hitit zamanına ait kayalarda oyuklarda vardı ondan dolayıda şüphelendim dağa öncede resmini gruba atmıştım arkadaşlar pirit olabilir dedi nitrik aside koymamı tafsiye ettiler

omurcelik

Member
Hımm altında olabilir onlar iyigusel bir purmuzle erit birleştir gotur kuyumcuya rast gele kaynağı biliyorsan dereden al ayristir sat eritip yeahhh superya hanı bende uğraşıyorum kimyasallarla taşın içindeki doğal altını ayıklamak pekde zor deyil dikkatli 2 üç formül öğrenip yapıla bilir küçük bir boş ev labaratuvar yapılarak ha sunuda soylıyım adamlar mö bu coğrafyada altın üretiyormus bizim onlar kadar aklimiz yokmu.eski medeniyetlerin definesini tabikide bulalım ama bizler neden yenisini yapmayalimm artık taş devrini geceli çok oldu teknoloji devrimdeyiz bence herkez kendi altınını üretebilir hatta elmasını bile bence define kadar doğal altında ararsanız define bulma şansınız 100de 20 se doğal altın bulma asiliginiz 100de 70 bu site çok iyi.hem define hem arkeoloji hem tarih hayırlı bilgi kazanıyoruz allah define sohbeti kurucusuna yar ve yardımcı olsun moderatörlerden ve userlerdende hep beraber büyüyoruz allahın izniyle÷

ben kendi çapımda geri dönüşüm yapıyorum daha başlangıç aşamasındayım ama gerçekten uğraşılırsa iyi bir dedektör parasına kurulacak bir atölyeyle ciddi kazançlar elde edilebilir...rastgele

omurcelik

Member
Değeri ile ilgili birisi bana bilgi vermedi ama bu işle uğraşan tanıdıklar derdi siyah toz halinde altınlarda oluyor diye bende suyu çekilmiş derenin bir kısmında görünce dikkatimi çekti derenin bulunduğu yerlerde hitit zamanına ait kayalarda oyuklarda vardı ondan dolayıda şüphelendim dağa öncede resmini gruba atmıştım arkadaşlar pirit olabilir dedi nitrik aside koymamı tafsiye ettiler

eve altınla beraber magnetite titan vb hatta paltin palladium gümüş gibi cevherler çok nadir olmakla beraber elmas bile bulunabiliyor

İlhan1

Yeni Üye
Bunları bulduğum dereye tekrar gittim suyun geliş yönünü takip ettim bunların dere içindeki taşlardan suyun akıbtısıyla çıktığını tespit ettim birazda taşlardan kırıp çıkardım eve getirdim mıknatısla denedim mıknatısa yapışıyorlar ama nitrik asitte erimiyorlar bunlar ney olabilirEkli dosyayı görüntüle 182403