Dsp33f gold model gradyometre çekim sonuclari

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Keske bu ve benzeri cihazlar basarili sekilde yeraltindaki boslugu %100 ve her defasinda gosterebilse.
İsimiz cok kolay olurdu.

Bu tur cihazla bakilan yerleri, islem sonu fiyasko ciktigindan, kiramadigim arkadaslarimin ricasi uzerine cok gordum. Baktim ki; 2 avuc minerali dahi oda olarak gosteriyor bu cihazlar. Makinanin var dedigi yerlerde bir kez dahi bende evet var diyemedim maalesef. Buna "mala" ile bakilan yerler de dahil.
Lakin cok onemli bir mesele var:
Kendisini kanitlamis cihazlari kullananlar bu cihazi kullanmayi bilmiyorlar. Bunu da gorduk. Cihaz super amma kullanan da iş yok. Eşeğe binmemis adam at ile dortnala gitmek istiyor. Gidemiyor ve dusuyor.
Yer tespitini para karsiligi elindeki cihaz ve cubukla yapana, verilen para uygun degil. Bence hedefe ulasildiginda odeme yapilmali. Adam oda var dedi. Oda cikarsa odeme yapilmali. Oda bos olur dolu olur bu ayri bir mesele.
İs sadece tespite para vermekle kalmiyor, tespit sonrasi prosudurler ve islemler icin harcanan para odenen bu meblağnin belki 10 kati. Yazik degil mi?

Ala-nihat

Yeni Üye
Bulursamkader25 ustam saygılar sunarım. Değerli bilgi ve görüşleriniz beni mutlu etti. Ben de bir çok konuda size katılıyorum. Daha önceleri pek çok cihaz kullandım, aynen dediginiz gibi cıktı. Kazı çalışmasına başladık. Bu görüntüyü alan cihaz birebir çekmiş. Biz de çok şaşırdık. 7 - 10 metre görüntüleri onlar.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bulursamkader25 ustam saygılar sunarım. Değerli bilgi ve görüşleriniz beni mutlu etti. Ben de bir çok konuda size katılıyorum. Daha önceleri pek çok cihaz kullandım, aynen dediginiz gibi cıktı. Kazı çalışmasına başladık. Bu görüntüyü alan cihaz birebir çekmiş. Biz de çok şaşırdık. 7 - 10 metre görüntüleri onlar.
Ustam goruntu ve saha calismalari karsilastirmasi sizin tecrubenizde, biz sahayi ne gorduk ne de sizin cihazla aldiginiz cekimi. Konuyu acarken cihaz 10 numara olarak actiginizda konu reklam amacli gorunmektedir. Ama sahayi ve calismayi paylasip ardindan size yontem soruldugunda cihazdan bahsederseniz o zaman samimiyetinizi kabul ederim. Bir sonraki basliginizda buna ozen gosterirseniz seviniriz. 7-10 metre derinlik alip o derinligi acarak dogrulamanizda gorsellerle desteklenmesi gereken bir detaydir. Cihaz almak isteyenler artik bilinclendi ve vadedilen ile varolani ayirt edebiliyorlar.

Niyazi-kahveci

Yeni Üye
Bu cihaz elimde var çekim sonuçları çok iyi. Yukarıdaki grafikler kötü çekim daha iyileri var.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bende de gradyometre var ama biri sormadığı sürece yorumumu yapmıyorum. Çünkü bunu ve programlarını kullanabilmek er kişinin harcı değil. Öyle adam tanıdımki elindeki dedektörün topran ayarını uydudan aldığı sanıyordu. Bunları görünce tanımadık kişilere ne kadar bilgi verebilirsin diye düşünmeye başladım. O yüzden cihaz reklamını isim vererek değil delil, canlı çekim ve görüntülerle destekleyin. Aksi taktirde sahte reklam diye engelleyeceğim.