El işareti yardim arkadaslar

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
slm arkadaslar elimizde 1 tane el işareti var sol el oyma yalnız elın tam ortasında kucuk yuvarlak sunak seklınde bi işaret var ne anlama gelıyor yardımcı olursanız sevınırım.

yolgezer

Bilgili Üye
El eşkiya şunun bunun işareti denilse doğru değildir. Elin yapılım tarihi 957 yıllarıdır. O yıllarda Anadolu Grek kültürü hakimdi Eski yunanlara ait bir işarettir.El yemin içme işaretidir. Gömü yapanlar topluca yemin ettiklerini ifade eder. onlarca insan günlerce çalışarak yaptıkları bir gömüdür zor bir gömüdür. hakkında çeşitli yorumlar yapılmakta oda elin yanında bulunan muhtelif işaretlerden kaynaklanmaktadır. Elin yanındaki işaretler size yön ve derinliği gösterir.
Elin yanında bulunan işaretler çözümü verir. Bu elin yanında hac var ok var, ok yön verir kanatları ölçmek gerekir.kanalar farklı ise farklı olan tarafa fark kadar git eşitse 70 adım kadar geriye doğru say , hac var mezar var o zaman kaya mezarı aramak gerekir. yada bu elin baktığı yönde tepe üstünde büyük bir tümülüs de olabilir. Gömüsü kolay alınacak bir Elin üstünde istavroz varsa gömü elin bulunduğu kayanın altındadır. Elin yanında hiç bir işaret yoksa Elin 65 adım alt tarafında kaya mezarı ara eğer varsa vazgeç.
El boş bir arazide dikili bir kayada ise kapak var demektir. o zaman bu kayanın altında bir kapak taş aramak gerekir.
Böyle bi bilgi paylaşıyim. Yardımı olursa . Ama foto atarsan çok taha belirgin yardım alırsın.

eski

Editör
Bölgeyi kutsama işareti. bölgede kendilerince kutsanacak ne varsa yada ne için kutsadılarsa onuda kendileri bilir.

SelçuK

DogacıyıZ
bölge ermeni bölgesimi ?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sol elin parmak işareti yönünde 40 metre bi oraları inceleme yemin etmiştirlerki orada para var

ragıp

Uzman
el varsa, boş değil
özelllikle el ortasındaki oyma, toprak altı para der
evet yemin işareti
ustalar gerekli açıklamayı yapmışlar
eksik bir konuyu dile getirmek isterim.
el izini asla bozmadan güzelce tozunu toprağını yıka
bol su ile yıka
kurumaya yüz tuttuğunda ele bir daha bak.
işaretin bulunduğu kaya el harici bir işaret yok ise
muhakkak ki bir parmak yön verir.

degirmenci

Aktif Üye
sanırım el işareti mezarla alakalı ruhunu tanrı eline vermek emanet etmek sahibine vermek....define ilede alakalı olabilir tılsım tanrıya emenet etmek...iki yöntemde aynı kapıyı çalmakta...yüz tane el işaretinde belki üç tanesi define ile alakalı olabilir...ozaman işaret edrafında araştırmaya başlanmalıdır...foto yayınlanırsa buradan yardım yapacak usta çoktur

ragıp

Uzman
çalkaya yapma, her parmak 5 adım derken, 5 aparmak var. 25 adımda ne bulacak adam.
her şeyden evvel burada değer varmıdır, neresinde olabilir bu konuda bildiklerini aktar.
her parmak 5 adım dersen, sana kimse inanmaz.
kaynak nedir,
bu tesbite nereden vardın?
tecruben varsa anlat ki bizde bilelim. arkadaşımızın başına böyle bir şey gelmiş, her parmak evet 5 adım diyebilelim. :)
kolay gele

Ibrahım2

Bilgili Üye
Alet sağlam geleyim yarı yarıya yanlız alet derken çubuk ha her cubukcuyla karıştırma yüzde yüz tesbit altından başka elemente giderse kırar atarım tecrübe edılmısdır yer neresi