En basıt cubuk nasıl yapılır

Karamurat23

Yeni Üye
Usta ne diyorsa dogru diyor ustayla ben caliştim ustayla çalistigim yer makina tutulmuş bir yer ustanin dedikleriyle makinayi tutan kisilerin dedikleri birebir ortüşüyor hatta ustam daha mekana gelmeden ona gosterdigim isaretlerle bana yön vermiş ve verdigi yer dogru cikmistir her zaman soyledigi bi lafi vardir bakmayi bakinca gormeyi bileceksin işi bilenin elinde cubuk gayet iyi calisiyor videoya gerek yok usta benim babamin oglu degil kisa surede tanidim ve isinin ehli saygi duyulacak eli opulesi bir insan

furkan6560

Member
Selamlar sedagor ustanın söylediklerini bir kısmı bence doğru buda telin kıvrımlı olması kalem içinde rahat hareket edemiyecektir enerji olayına gelince sizin söylediğiniz doğru plastik ve ağaç dalından çubuk yapan ve kullanan arkadaşlar var be başarılı oluyorlar yani kalem oluyor bende kullandım fakat bu yıl krom boru buldum onları kullanıyorum tercih sebebi iletkenlik değil sağlamlık ve daha rahat hareket etmesini sağlamak dediğim gibi teli kıvırmayın tek tel kullanın daha rahat olur herkese kolay gelsin

Mushap

Editör
merak etdim cubuktan anladığına göre poseidon2023 bu iş tesbih'le olurmu olursada nasıl olur bilgin varmı bu konuda araştırdığım bir konu.
Esselamu aleyküm uzun zaman önce yazılmış ama bu mayhem kardeşin yazılarından 2.kez sanırım tesbih konusunu okuyorum .Ben tesbih ile define boşluk vs. Bulamam hiçte aramadım daha ilk çubuğunu yeni yapıyorum .Ama tesbih ile Kıble yönü nu hic sapma olmadan bulunabiliyor her zorda kaldırımda kullanırım telefondan Kıble yönü bulan uygulamalar da hata oldu tesbih te olmadı.selametle

poseidon2023

Uzman
Allah iylini versin emi
Beş parmak bir deyil herkez istedigine inanır onu yapar tanıyan tanır bilen bilir benim işim bu severekte yapıyorum Evet herkez bakar önemlı olan görebilmek
Karamurat23

poseidon2023

Uzman
Aga cubuk gibi kullana bilecegin ister metal ister pilastik ister agac aklına gele bilecek her şeyı kullana bilirsin Kullanmayı neyi nasıl tespit etmeyi biliyorsan yaparsın furkan6560

poseidon2023

Uzman
Aleyküm selam Mushap
Bu işlerde şakül de kullanılıyor onun gibi düşün tesbihde onun gibi

GERMO

Engellendi
Ustalarim burda bir oda dolusu varda, işte bu cihaz ve alet yok bizde, hatta girişi bulamıyoruz, toprak altında kaya içlerinde herşey varda, keşke bizde bilgi paylaşımı cihaz desteği yardımı olsada insanların yüzü Gülse, vatanın milleti rahat bir yaşam sürse, değilmi Sedegor ve poseidon2023 Ustalarim, sizi ve bilginizi cihazını takipteyim, inşallah birgün yureginiz sızlar bu garip gaziye.
Orda elmas yazıyor onu gorüyorumda bende bir parça elmas var ben frekansını bulamadım bunun yapısını çözen çözmüş tamamda. Frekansını sen bulduysan ve sakınca yoksa yazarmısın.

3-30 Hz ayar yaptım olmadı bir türlü. Çokta ugraşmadım gerçi Elması kim kaybetti ben bulayım diye :(

Ayrıca her Elmasın frekansı aynı değil demi, sen hangi Elmasa göre ayarladın

GERMO

Engellendi
@mayhem ustam gordunmu, 120 150 bin TL'den, 75 bin dolara çıktı ustalarim, milyon dolar bile olur işte emekli boşuna yaşıyor diyoruz ya gerçekten doğru, bir gümüş çubuk bile bulamadım, vah emeklim vah.

O kadar desemde o cihazınızdan bize yokmu @Sedegor ve @poseidon2023 ustam, nasılsa diyecekler yok kardeşim vermiyoruz bedava, bende istemiyorum işte, inşallah elime düzgün bir cihaz geçer, o dediginiz milyon dolar neki, ahhhhhhhhh ahhhh.
10 kuruşluk telden nereye geldiniz şimdi bu teller işe yaramıyormu bu pahalı olanlar dahamı iyi alalımmı yani elmas bulandan :200:

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
cubuk konusunda arazide bire bir uyguladıgım şekilde anlattım yazdım cubukkkkk diye konu acıp resimli anlattım benim adım ..... elimden gelen budur GERMO

(apolo11)

Yeni Üye
butel krom bakırda alüminyumda ğümüşte olabilir iki metre elli santim alırsın ikiye bölersin bir yirmi beşi ikiye tatlar devamı reimler ile

Ekli dosyayı görüntüle 130168

Ekli dosyayı görüntüle 130169

Ekli dosyayı görüntüle 130170

Ekli dosyayı görüntüle 130171

cubuk kullanmak ustalık ister basit deyildir
selamün aleyküm sayın ustam yüklediğin resimlerle ilgileniyorum kısmet olursa yanına gelip yakından görüp ilgilinebilir sizden telefon numaranızı ve adresinizi rica ediyorum hayırlı günler.