Eskiden kalma kurumuş kan

jeolog

Co Admin
Co Admin
ya ustlarım şimdi benim bazen konuyu galiba anlatamıyorum dedigim çok oluyor ama sizde haklsınız görmediginiz bir olay hakkında yorum yapmakta zor tabiki şöyle anltayım 10 metre mesfaede iki kaya yüzeyi görüntü aynı yosunlanmış bir yüzey ikisi farklı sonuç veriyor, şimdi ben araştırdım kan dogada kalırmı sonuç çıkmadı bilgi bulamadım 2 nci yolsa başka bir madde . yada kayadaki dogal oluşan 1 şey konuyu buraya taşımamnın sebebi ,rengin sıvı ilk döküldügünde tam olarak kan rengi gibi olması yorumlarınız için teşekrüler belki bir kişi daha önceden denk gelmiştir dedim
Ustam doğada kan bu şekilde kalmaz. Havasız bir ortamda oksijenle teması kesilmiş ise belki o zaman kan hücrelerine rastlanabilir ve muhtemelen DNA sı da işe yarar olmaz. Daha önce yapmış olduğum yorumu bu zamana kadar kalmaz olarak düşündüğüm içim yaptım sanırım eksik anlatmış oldum kusuruma bakma. Bir diğer konu da indikatörler vardır asit ve baz ile tepkimeye girdiğinde renk değişimleri sağlar. Bu indikatörlerin benzeri belki de yosun ve kayanın bileşiminden oluşmuş olabilir ve bu tepkime sonucu da kırmızı renk dönüşümü olabilir. Sonuçta kayalar da belli minerallerin birleşiminden oluşuyor. Yani yazarsam böyle devam eder giderim. İnşallah istediğin cevabı bulabilirsin. Kolay gelsin.

Not: Kayalar aynı görünebilir fakat oluşum esnasında veya sonrasında tektonik hareketler sonucu kimyasal yapısında farklılıklar gösterebilir. Doğal etkenlerle de içindeki mineraller kimyasal yapısında değişime uğrayabilir (oksitlenme gibi), ve bu sebeple de benzer sonuçlar alamayabilirsin.

Son düzenleme:

Renix

Bilgili Üye
ustam teşekür ederim cevabı eskilerde buldum, kayadaki yosundan bizim burda boya yaparmış eskiler :) oyun amaçlı birbilerinin eline kına yakar gibi bir süre kalırmış elde ama bu kayada oluşan durum organik boya işi için fikir olabilir :)
Ustam doğada kan bu şekilde kalmaz. Havasız bir ortamda oksijenle teması kesilmiş ise belki o zaman kan hücrelerine rastlanabilir ve muhtemelen DNA sı da işe yarar olmaz. Daha önce yapmış olduğum yorumu bu zamana kadar kalmaz olarak düşündüğüm içim yaptım sanırım eksik anlatmış oldum kusuruma bakma. Bir diğer konu da indikatörler vardır asit ve baz ile tepkimeye girdiğinde renk değişimleri sağlar. Bu indikatörlerin benzeri belki de yosun ve kayanın bileşiminden oluşmuş olabilir ve bu tepkime sonucu da kırmızı renk dönüşümü olabilir. Sonuçta kayalar da belli minerallerin birleşiminden oluşuyor. Yani yazarsam böyle devam eder giderim. İnşallah istediğin cevabı bulabilirsin. Kolay gelsin.

Not: Kayalar aynı görünebilir fakat oluşum esnasında veya sonrasında tektonik hareketler sonucu kimyasal yapısında farklılıklar gösterebilir. Doğal etkenlerle de içindeki mineraller kimyasal yapısında değişime uğrayabilir (oksitlenme gibi), ve bu sebeple de benzer sonuçlar alamayabilirsin.

spiderzx6r

Yeni Üye
bir sağlıkcı olarak onun kan olmasının imkansız olduğunu belirtmek isterim. en ilkel öğrenme şekli deneme yanılmadır ilkeldir ama kesindir sonuç, kayanın üzerinde en basiti tavuk kes kanını akıt bırak 1 hafta sonra git su dök aklında şüphe kalmaz saygılar...