Google Earth ve haritalar bizleri kandiriyor

GERMO

Engellendi
Selamunaleykum ustalar ve kardeşlerim, bu 1 aya yakındır surfer konusunu inceliyorum araştırıyorum, hani şu koordinat bulma, yer bulma amacıyla bilgili kardeslerimin üzerinde çalıştığı bu uydudan yer bakma veya surfer denilen program.

Kardeslerim, inanmiyordum ilk basta, ustam sagolsun ilgilendi koordinat verdi ve baktığım yerde 100 veya 150 yıldan daha eski mezarlık alanı buldum, hani yaşlılar bilir diye sorduğumda, 80 civarı olanlar "büyüklerimiz burda 5 veya 6 tane ecnebi mezarlığı var üzerinde dolasmayin diye bizi uyarirlardi dediler" baktım araştırdım onlarca mezar var, bir üst tarafa bakıyoruz ordada aynı, sadece Türk bayraklı, mezar tasinda Türk isminde gören der sanki şehitliktir, ama buralarda resmi bir kayıtta yok mezarlıkta yok, sadece beyaz toprakli tumsekli bir bölge,

Bugün baktığım bir noktada gördüğüm ise kilise, düpedüz kilisenin içi, yıllardır buralarda kucukluktendir gezip dolaşıyoruz, ne kilise var ne yikinti ne kalıntı var, demekki bilmediğimiz bilgileri google araştırıp bulmuş ve bizlerden saklıyor, bunun başka bir açıklaması veya izahı varmı sizce.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Aynisini ben yazdim ispati raporlu gaale alinmadi...bosver ustam takilma...bizler buyuklerin izin verdigi derece ve sadece gormemiz bilmemiz gerektigi kadari sunuluyor..saklama hedef sasirtma olaylari dogrudur yapacak bisey yok

sinekwalesii

Aktif Üye
Selamunaleykum ustalar ve kardeşlerim, bu 1 aya yakındır surfer konusunu inceliyorum araştırıyorum, hani şu koordinat bulma, yer bulma amacıyla bilgili kardeslerimin üzerinde çalıştığı bu uydudan yer bakma veya surfer denilen program.

Kardeslerim, inanmiyordum ilk basta, ustam sagolsun ilgilendi koordinat verdi ve baktığım yerde 100 veya 150 yıldan daha eski mezarlık alanı buldum, hani yaşlılar bilir diye sorduğumda, 80 civarı olanlar "büyüklerimiz burda 5 veya 6 tane ecnebi mezarlığı var üzerinde dolasmayin diye bizi uyarirlardi dediler" baktım araştırdım onlarca mezar var, bir üst tarafa bakıyoruz ordada aynı, sadece Türk bayraklı, mezar tasinda Türk isminde gören der sanki şehitliktir, ama buralarda resmi bir kayıtta yok mezarlıkta yok, sadece beyaz toprakli tumsekli bir bölge,

Bugün baktığım bir noktada gördüğüm ise kilise, düpedüz kilisenin içi, yıllardır buralarda kucukluktendir gezip dolaşıyoruz, ne kilise var ne yikinti ne kalıntı var, demekki bilmediğimiz bilgileri google araştırıp bulmuş ve bizlerden saklıyor, bunun başka bir açıklaması veya izahı varmı sizce.

Haritalarda bir sansür meselesi var bu aşılamayan bir sorun galiba. Siz nerden baktınız da kilise olduğunu anladınız?

Siva

Bilgili Üye
GERMO ustam google ertha da sansurleme nasil oluyor yada gizleme

Tor

Member
kiliseyi yada ecnebi mezarlarını gözünüzle gördünüz, google da mı göremediniz. yada ecnebi mezarı bizimkiler türk mezarı diye mi kamufle etmiş, yazdıklarınızdan durumu anlayamadım.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Aleykümselam usta
google eartın bazı koordinatlardaki yerleri sansürlediği doğrudur fakat oralar genellikle
o ülkenin hassas askeri üsleri falan oluyor
senin dediğin tarzda bir sansürleme söz konusu değil

Siva

Bilgili Üye
Earth dan bakinca bizim burda 2.3 yer gorunmuyor ozellikle bir gol ve dagin zirvesi ora ilede bilgiler var aslinda