İstavroz.

Alper Karaman

Member
Değerli ustalar bunu arkadaşım tarlanın yüzeyinde buldu ama kırık diğer parçaları 60 cm derinlikte bulundu hangi dönemde kırıldığı belli değil bilgi istiyorum sizden dönemi vs

The Thing

C*
Süper Moderatör
Kırık bir röliker bu,din adamı mevzusu,
Din adamları bunları boyunlarına asarlardı.

Alper Karaman

Member
Bunu buldugun bolgede kilise meazrlik gibi bir yer varsa oralari tespit edip arastirmani orda yap. Bunlar bir define iaraeti yada harita deyil. Bu parcalari birl3stirmeye ugrasma iyi bir antikaciya gotur para yapar tamir islemi ehline ait olursa guzel olur.
Hocam maddi değeri ne seviyededir hem şu hali ile hemde birleştirilmiş ehli tarafından birleştirilmiş hali ile nedir bunların aşagi yukarı değeri

Hocam maddi değeri ne seviyededir hem şu hali ile hemde birleştirilmiş ehli tarafından birleştirilmiş hali ile nedir bunların aşagi yukarı değeri
Resimleri alip Bursanin en iyi antikacilarindan birine yolladim sana ait deyilse bulasma bunlari satmak biraz tehlikeli dedi. Sen kendin bir antikaci bulup gorusursen daha iyi olur kardesim. Fiyatinida ne eder sormadim. Yurt disi baglantili bir antikaci bulursan ve mumkunse guvenecegin biri olsun bana sorarsan. Gerisi sende kusura bakma hakkini helal et.

Alper Karaman

Member
Resimleri alip Bursanin en iyi antikacilarindan birine yolladim sana ait deyilse bulasma bunlari satmak biraz tehlikeli dedi. Sen kendin bir antikaci bulup gorusursen daha iyi olur kardesim. Fiyatinida ne eder sormadim. Yurt disi baglantili bir antikaci bulursan ve mumkunse guvenecegin biri olsun bana sorarsan. Gerisi sende kusura bakma hakkini helal et.
Ne hakkı hocam fikir alışverişi yapıyoruz çabaniz için ayrıca teşekkür ediyorum öyle satmakla uğraşmaz arkadaş bilmez anlamaz benden bilgi istedi bende buradan formdan bilgi istedim sağolun yardımcı oldunuz benim tavsiyem müzeye bırakması mutlaka bir miktar ödeme yaparlar çünkü ben bizzat iki parça götürdüm arazimden çıkan 2 bin TL para verdiler kabul ettim en azından ona tavsiyem bu olur tşkler herkese