Kale

Kazıcıdefine

Yeni Üye
Arkadaşlar kale var kale üzerinde sabit bir kayada haç işareti sağ tarafı yatay çizginin haç işaretin de kısa sağ tarafta üçgenler kare oymalar falan kalenin çaprazında 1000 senelik belki daha fazla Acısu (Çeşme) var kale kapısını arıyorum inş yakında fotoğrafta atacağım

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kalenin oldugu yukseltinin eteklerine in oralarda yada yakininda kaleye erzak tasinan bir tunel gecisi olan eski yapi buyuk kayalik vardir bibak usta.bazen yakinindaki evlerin altindanda tunel girisi oluyor tecrube ile sabittir iyi arastir

mayhem

Co Admin
Co Admin
Rus ortadoks haçı . Bölgeye göre tarihi açıdanda araştırmanı tavsiye ederim .

jeolog

Co Admin
Co Admin
Arkadaşlar kale var kale üzerinde sabit bir kayada haç işareti sağ tarafı yatay çizginin haç işaretin de kısa sağ tarafta üçgenler kare oymalar falan kalenin çaprazında 1000 senelik belki daha fazla Acısu (Çeşme) var kale kapısını arıyorum inş yakında fotoğrafta atacağım
Haçı kagida cizip paylasabilirsin sanirim...

Kazıcıdefine

Yeni Üye
Kale normal haç uzun çizgi yatay çizgi yatay çizginin sağ tarafı kısa araştırmama göre define sağda demek oluyormuş kalenin eteğine inmek imkansız anca uzaktan bakarsın yapısı çok değişik kalenin üstünde 10 saniyede 10 tane kiremit rahatlıkla bulabilirsiniz yakın bölgesinde ev yok karşı dağın arkasında mezarlık var

Mal bulanındır

Kale normal haç uzun çizgi yatay çizgi yatay çizginin sağ tarafı kısa araştırmama göre define sağda demek oluyormuş kalenin eteğine inmek imkansız anca uzaktan bakarsın yapısı çok değişik kalenin üstünde 10 saniyede 10 tane kiremit rahatlıkla bulabilirsiniz yakın bölgesinde ev yok karşı dağın arkasında mezarlık var
Anladim kardes oylebi anlatmisinkii.yasamak gibi hayatta kalmak gibi zormus...ee naapcaan kalsin ozaman dahada uzamasin konu.bosver

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Kalenin oldugu yukseltinin eteklerine in oralarda yada yakininda kaleye erzak tasinan bir tunel gecisi olan eski yapi buyuk kayalik vardir bibak usta.bazen yakinindaki evlerin altindanda tunel girisi oluyor tecrube ile sabittir iyi arastir
Sn. Ustam,
Tam da bu dediğinizin fotolarını araştırıyorken yazınızı okudum.
Kalenin 400 m uzak eteğinde tek ve büyük kayalık var. Kayalık kalenin doğusunda.
Ön araştırma yaparak bilgi topluyorum.
Kaleye giden bu tünel ile ilgili aktarabileceğiniz başka bilgi var mıdır ?

Cann

Editör
Kale duvarlarında kesme taşlar olur bazen horasan olur farklıdır kendini belli eder onların çekmece gibi arkasına bak kale nin altında odaları olur askeriye ye gelen paralar orda mezarlık varsa mezar taşları nasıl birine ait olduğunu belli eder çeşme nin önü ve üstü ağaç varsa zemini. .

Mal bulanındır

Sn. Ustam,
Tam da bu dediğinizin fotolarını araştırıyorken yazınızı okudum.
Kalenin 400 m uzak eteğinde tek ve büyük kayalık var. Kayalık kalenin doğusunda.
Ön araştırma yaparak bilgi topluyorum.
Kaleye giden bu tünel ile ilgili aktarabileceğiniz başka bilgi var mıdır ?
Yakin cevredeki evlerin bahce ve tabanlarindan tunel olur erzak casusluk icin.boyle biyeri bulman lazim