Kamyon Üzerinde Tünel Yapımı

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
İş makinaları olmadan aynı sistemin antik çağlarda nasıl yapıldıgını hayal etmek ..
Tonoz sistemi olarak bildiğimiz bindirme kayalar ile çoğu diktörtgen planlı yapıları örten üst yapı unsurudur .[HR][/HR][HR][/HR]

[HR][/HR][HR][/HR]

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Benzer bir sistem ile yaptıklarını düşünmüyor değilim.

dersu

Bilgili Üye
Bence şöyle düşünmek gerek;
Dönemin çok önemi yok, sırtını dayayacağın bir duvar yok ise ayaklarının üzerinde durmalısın.
Teknoloji yok iken salt, takviyesiz zeka vardı,
makine yok ise iş gücü vardı,
bilişim yoksa yıllar yılı nesilden nesile aktarılan bilgi ve deneyimler vardı.
Eğer güçlü olmaz yada rakiplerine seni gözüne kestiremeyecek kadar güçlü görünmez isen varlığını sürdüremezsin.
Temelde bize döneminde yapılması çok zor hatta imkansız gibi görünen tüm yapıların motivasyonu bunlardır.

dersu

Bilgili Üye
Acı ama gerçek bu gün nimetlerinden faydalandığımız her türlü gelişme, savaş, yıkım ve buna karşı durma yada korunma ihtiyacından kaynaklanmıştır.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Acı ama gerçek bu gün nimetlerinden faydalandığımız her türlü gelişme, savaş, yıkım ve buna karşı durma yada korunma ihtiyacından kaynaklanmıştır.
Korku; insanoğlunun eylem ve davranışarının altında yatan temel 3 güdüden biridir.
diğer ikisi; Hayal, Meraktır..

dersu

Bilgili Üye
Korku; insanoğlunun eylem ve davranışarının altında yatan temel 3 güdüden biridir.
O 3 güdüyü 3 gün konuşsak yetmez değil mi üstad, bence en vazgeçilmezi hayal, hayal bittiği an hayat biter. Hayal geleceğe dair beklenti demektir. Geleceğe dair beklenti biter ise ne kalır ki.

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
benzer destekli yapım .

Burak5553

Bilgili Üye
Selamu aleykum bu tur evleri agac dallarindan iskelet yapilirdi

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Enguzel icgudu .temel icguduydu sharon stone oyniyidi..insanoglu yapar herseyi kafataksin yeter..gecen biri tunel accam kalite mekanim var dedi.eyi git ac dedim.kendini kostebek saniyi .baktim uzuluyo .dur dedim sana 1000 tl ye makina tarifi vereyim git ac ozaman dedim.2 el su motoruyla miss gibide yazdim tarifini simdi daglari deliyi bizim ferhat..sirini ariyi

Burak5553

Bilgili Üye
Enguzel icgudu .temel icguduydu sharon stone oyniyidi..insanoglu yapar herseyi kafataksin yeter..gecen biri tunel accam kalite mekanim var dedi.eyi git ac dedim.kendini kostebek saniyi .baktim uzuluyo .dur dedim sana 1000 tl ye makina tarifi vereyim git ac ozaman dedim.2 el su motoruyla miss gibide yazdim tarifini simdi daglari deliyi bizim ferhat..sirini ariyi
Eline saglik kardes arkads simdi sana cok dua ediyordur.INSALLAH Bizede bi cihahizi tarif eden olur. Bizde nasbleniriz ve duaci oluruz.Allah gonlunuze gore versin selametle

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Eline saglik kardes arkads simdi sana cok dua ediyordur.INSALLAH Bizede bi cihahizi tarif eden olur. Bizde nasbleniriz ve duaci oluruz.Allah gonlunuze gore versin selametle
O kolay sen bi atasta karademlik cay resimli konu ac kendi adina cozeriz.simdi bu konu sahibine ayip olmasin.darbeyi yemiyelim yeni konu yeni heyecanlar