Kara gürgenin ağacın içinde dibinden çivi çıkması neye alamet

jeolog

Co Admin
Co Admin
çivi nasıl az tarif edermisin?

İndiana jones

Editör
çivi nasıl az tarif edermisin?
Üstat çok eski bi olay 15 senesi var ağaçyan eser yok ağacı içinde para var diye yakıyor defineciler sonra sonra kovundan çiciler çıkıyor çiviler yok yani ama geçen biyerden gene yerden çiviler çikardik kiremitler bi çuval kiremit çikardik büyük bi bi çivi çikardik bide değişik kapi içligi cikardik degirmenin yanindan onu fotosunu atcam yarin bi bakarsin

jeolog

Co Admin
Co Admin
Tamam sen gerekli gördüklerini paylaşırsın. Bizlerde elimizden geleni yaparız.

S:W:A:T

Editör
Genelde mezar işaretleri olarak biliyorum ben ama sayısına göre adet veriyor . Ama bu işin ustaları daha iyi bilir fotoğrafı gördükten sonra .. Takip

Asil

Aktif Üye
Eski çiviler Dövme celik karışımı olur. Eskiden bahce kenarlarında ki agaçlara civi çakıp getirilen azıkları bazen giydikleri ceketleri asarlardı. Yüksek tepe çorak arazi kayalık bölgelerde ki çitlembik" ahlat(yaban armudu) ardıç bu tip agaçlardaki çiviler önem taşır. Her çivi define ye işaret değildir.

ragıp

Uzman
eskiden çivi ve kiremit değerliydi be dostum
hepsi el emeği ile yapılıyordu
saklayan kişi, bir gün geri dönüp
almak maksatlı koyduğunu düşünüyorum
gömü vb ile hiç bir alakası yok

selametle

İndiana jones

Editör
Eski çiviler Dövme celik karışımı olur. Eskiden bahce kenarlarında ki agaçlara civi çakıp getirilen azıkları bazen giydikleri ceketleri asarlardı. Yüksek tepe çorak arazi kayalık bölgelerde ki çitlembik" ahlat(yaban armudu) ardıç bu tip agaçlardaki çiviler önem taşır. Her çivi define ye işaret değildir.
Üstat bende ne zamandır ceket konusunu çözmeye çalışıyordum Allah senden razı olsun bizim burda varlıkli biri yaşarmış torunları var çoğu defineci bi bulamadılar dedelerinin altinlarini son nefesinde ölürken sormuşlarmı altınlarini artik ben bilmem rahmetli ölürken altınlar ceket altinlar ceket diyip ölmüş rahmetli aslinda gömunun yerini söylü olabiliryani demek istediğim adamin hep gitti bi tarla oturduğu ağaç alti yani bi bölgeye gittiğinde bu adam altinlarini gömdüğu yeri unutmamak için ceketini hep altinlari gomdüğü yere asıyor o yere gittiginde şimdi sira bu adam ceketini nereye asiyor cevap bunu bulmak lazim

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üstat bende ne zamandır ceket konusunu çözmeye çalışıyordum Allah senden razı olsun bizim burda varlıkli biri yaşarmış torunları var çoğu defineci bi bulamadılar dedelerinin altinlarini son nefesinde ölürken sormuşlarmı altınlarini artik ben bilmem rahmetli ölürken altınlar ceket altinlar ceket diyip ölmüş rahmetli aslinda gömunun yerini söylü olabiliryani demek istediğim adamin hep gitti bi tarla oturduğu ağaç alti yani bi bölgeye gittiğinde bu adam altinlarini gömdüğu yeri unutmamak için ceketini hep altinlari gomdüğü yere asıyor o yere gittiginde şimdi sira bu adam ceketini nereye asiyor cevap bunu bulmak lazim
alan tarama sonra ağaç dipleri işte ama eski büyük bir ağaç olmalı yaşı belirgin sıradan olmamalı yada 3 ağaç yan yana da olur hepsi iyi tesbit ile olur hakkınızda hayırlısı

Asil

Aktif Üye
...................
Çivi ceket konusunda en mantıklı yol rahmetlinin kendi bahcesi oturduğu evin penceresinden gömüyü göreceği bşr noktadır..bizim millet malı gözünün önünde olsun der. İşaret çizmez gözüyle keteze al. Kanaatim kendi bahçesinde büyük yaşlı agaçların olduğu noktaları araştırabilirsin..

Ekli dosyayı görüntüle 141414

Arkadaşlar bir çivi konusuda bende var. Bir dut ağacında çivi çakılmış ama yıllar geçmiş çivi ağacın içinde kalmış (sanırım kanser denilen şey bu kabuk kapatamıyor) .. Ağacı görüntülerken yanımdaki yaşlı kişi "ah be oğlum belki 100 yıllık ağaçtır o dedi.." Çiviye dokunmak için işaret parmağım komple içeri girdi. Yaklaşık 10 cm fln. Sizce kovalamaya değermi?

Son düzenleme: