Kaya Mezarında Kapak Bulma Yöntemleri

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Merhabalar kıymetli abilerim kardeşlerim başlıktada belirttiğim gibi bir kaya mezarının girişinni nasıl bulabiliriz yöntem olarak neler vardır kıymetli fikirlerinize bilgilerinize ihtiyacım var.

Not: Hilti delerek hariç :)

saftilki

Moderatör
Moderatör
horasan sıvalı tarafını bulursun porçöz ile,
hilti ses yapar diye sıcak bakmıyorsun anlaşılan, ama hilti darbe modunda çok ses yapar, vidalama modunda karot ağzı kullanabilirsin, şarjlı 5kg hilti favorimdir şahsen
emf ve jeosonar sistemler zaten aklına gelmiştir girmiyorum o konuya

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bu kaya mezara göre değişir.
Uygulanan kapak ince titizlikle hiç bir iz birakilmadan kaya eski görünümüne getirildi ise bunu kırmadan acamazsınız. Kapak yerini tespit etmek çok zordur .
Yine giriş kapağı önüne ağır kütle kaya konulan cinstense, iş makinesi ile kapağın önündeki kütleli kayayı almadan içeri giremezsiniz .
Birde yer altında kalıp giriş kapağının önü dolgu , mıcır ve yine kütleli kayalarla korunan mezarları o dolguyu almadan giremezsiniz .

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
horasan sıvalı tarafını bulursun porçöz ile,
hilti ses yapar diye sıcak bakmıyorsun anlaşılan, ama hilti darbe modunda çok ses yapar, vidalama modunda karot ağzı kullanabilirsin, şarjlı 5kg hilti favorimdir şahsen
emf ve jeosonar sistemler zaten aklına gelmiştir girmiyorum o konuya
Porçözü ilk defa duydum ustam biraz detaylı bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler 🙏