kayada işaret

oguzkagan

Bilgili Üye
yabadabadu burada insanların fikirlerini ve görüşlerini yargılama söz konusu değil sağlıklı bir iletişim için yorumları yo-rum-la-ma-mak lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşim resim kötü ve yetersiz inanki karar veremedim doğalını degilmi benziyor sadece şunu yapabilirsin kayada boşluk bak bide makine varsa bak bişey yoksa yön veren işaret te yoksa batı güney batı 100.150 metre mezar bak bunlar sadece bir ihtimal en doğrusu ALLAH Bilir.
Saygılar ve sevgiler hayatt en değerli hazine sevgidir.

yusuf enver

Aktif Üye
arkadaşım bir zahmet taştaki çamurları temizleyip yakın ve uzak fotoları çekersen senin için daha faydalı olur

Umut556

Yeni Üye
Değerli arkadaşlar lütfen saygı çerçevesi içerisinde konusun.bir arkadaşımız burada bir konuda yardim istiyor bazı üyeler ise dalga geçercesine yorumlar atıyor . ciddiye almiyosaniz hic yorum yapmayın . kaldı ki sitenin kuralları da bu şekildedir. Dostum işaretlerin güzel fakat bir yorum yapamayacagim diğer işaretleri de görmek şart.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kardeşim bana doğal geldi. Dilersen bidaha güzelce resmet bide öyle at yorumlasın ustalar.

gursel1

Yeni Üye
Ülkemizin her bölgesine kayalar üzerine yontularak yapılmış değişik şekillerde figürler, izler, çizgiler, yazılar ve canlılara ait resimlere rastlamak mümkündür. Bu şekilde geçmiş medeniyetlerin bıraktıkları bu izlerin ne anlama geldiği merak edilmiş yıllarca araştırılmış, tartışılmış bazıları hakkında bir takım kanaate varılmıştır. Bu medeniyet izlerinin hepsi define yada gömü gibi anlamak yorumlamak yanlıştır. Bunların bir çoğu define değildir. bizi ilgilendiren konu bunlardan hangileri direkt olarak gömüyü gösterir olanıdır. Unutmayalım ki gömüyü yapan insan kendisinden başka birinin bu gömüyü alma imkanı olmasın, kendi açısında rahat ve kolay olsun, işaret dediğimiz bu tür düzeneklerin yapım mantığı budur

Diliporis

Member
kaya da bende var ama edepsizlik olacak diye paylaşıp sormaya çekiniyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Efendi51

Bilgili Üye
Çekinecek ne var ustam resimle at, tecrübe edelim inşallah,