Kaymakam, kaçak kazı yapanları suçüstü yakaladı!

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Karabük’ün Safranbolu ilçesi Kaymakamı Fatih Ürkmezer, ormanlık alanda gezerken, kaçak kazı yapan 3 kişiyi suçüstü yakaladı. Şüpheliler jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Ekli dosyayı görüntüle 259426

Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Konarı Köyü civarında gezdiği sırada, 3 kişinin kazı yaptığını görünce yanlarına gitti. Şüphelileri kaçak kazı yaparken suçüstü yakalayan Ürkmezer, durumu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine ve köy muhtarına bildirdi. Kaymakam, jandarmaya şüphelilerle ilgili gerekli işlemlerin yapılması için savcılığa götürülmesi talimatını verdi.Olay yerine gelen jandarma ekiplerince 3 kişi gözaltına alındı.

Ekli dosyayı görüntüle 259427

Ürkmezer olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Tarihi dokusuyla ve doğal güzellikleriyle eşi bulunmayan ilçemizin yer altı ve yer üstü zenginliklerini korumak için gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu ve benzeri durumlarla karşılaştıklarında emniyet ve jandarma ekiplerine anında haber vererek gerekli duyarlılığı göstermelerini istiyoruz" dedi.

Ekli dosyayı görüntüle 259428

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu kaymakamı kültür varlıkları başkanı yapsınlar bravo tebrik etmemek ayıp olur :cool: bu şekilde sivil olarak iyi zapt etmiş ordaki suçluları jandarma gelene kadar gerçek suçlu birileri olsaydı orda bu haber olmazdı .

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hadi yer üstündekini anladıkta ..yeraltındakini neye kime gösterecen anlamadım ... gelen turistlere ... şu bastığınız yerde varya üüüfff üff 1 gömü var mygod sizi inandırsın 40 deve yükü mü diyecen ... yeraltındaki hangi varlıktan bahsediyon .... bildiğin 1 kültür varlığı varsa yer altında gün yüzüne çıkart ozaman görelim babayiğitliğini ...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Roma benim kulturum degil.
Roma benim su anki vatanimda yasayan bir kulturdur. Yerustundekiler turizm amaciyla kullanilabilir, para kazanilabilir.
Yerin altindakileri ise bulanindir.
Malbulanindir bence de..