Kazmamı baltamı nedir bu ustalarim

murat76

Aktif Üye

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cikan metal dogu bolgesimi degilmi bilmiyorum. Fakat doguda kenger denen dagda yetisen bir bitki var ve buda kengeri topraktan sokmek icin kullanilir. cikan malzeme onun birebir aynisi sadece ustten takilan ortalama bir metre boyundaki sapi yok. Buralarda adina adode derler internetten baksanizda bulamazsiniz sanirim. Cok eskide oldugunu dusunmuyorum, fakat acilan yer dusundurucu. Acilan yerde toprak farkliliklarina bakildiginda ve cikan parcalara bakildiginda devam edilmei gerektigini dusunuyorum. Net bir tesbit yapabilseydiniz daha saglikli olurdu belki girisi az bir farkla kacirabilirsiniz yada cikabilecek malzemeyi, buda size acziyet verir sonuclandirmandan vazgecebilirsiniz. Umarim muvaffak olursunuz selametle kalin

murat76

Aktif Üye
Cikan metal dogu bolgesimi degilmi bilmiyorum. Fakat doguda kenger denen dagda yetisen bir bitki var ve buda kengeri topraktan sokmek icin kullanilir. cikan malzeme onun birebir aynisi sadece ustten takilan ortalama bir metre boyundaki sapi yok. Buralarda adina adode derler internetten baksanizda bulamazsiniz sanirim. Cok eskide oldugunu dusunmuyorum, fakat acilan yer dusundurucu. Acilan yerde toprak farkliliklarina bakildiginda ve cikan parcalara bakildiginda devam edilmei gerektigini dusunuyorum. Net bir tesbit yapabilseydiniz daha saglikli olurdu belki girisi az bir farkla kacirabilirsiniz yada cikabilecek malzemeyi, buda size acziyet verir sonuclandirmandan vazgecebilirsiniz. Umarim muvaffak olursunuz selametle kalin
Bulduk mirkut ustam ne olduğunu ALLAH razi olsun iyi dilekleriniz icin Teşekkürler nasip ustam nasibimizde varsa bu acemilikle yuzumuz güler yoksada macera yasadik deriz :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sizin bizde emeginiz cok ustam hakkinizi helal edin haklisiniz cekiyorumda izahta zorlanıyorum karmaşık cikiyor numaralandirip yazicam resimlerin uzerlerini temizliycemde findik yanastigi icin esimin isleri cogaldi tek basina bahce alti temizliyor o yuzden zahmrti cok bu işlere ara ara zaman ayirabiliyor
Acele etme. Firsatin oldukca vakit buldukca yapiniz.
2000 senedir bekleyen 2 ay 3 ay daha beklesin. Nasibiniz olani kimse alamaz. Kuran da gecen Musa A.S. ile Hizir A.S. kissasi bu isin delilidir.
Allah cc saglik sihhat versin. Gerisi bir sekilde olur.
OLDUGU KADAR
OLMADİGİ KADER.

murat76

Aktif Üye
Acele etme. Firsatin oldukca vakit buldukca yapiniz.
2000 senedir bekleyen 2 ay 3 ay daha beklesin. Nasibiniz olani kimse alamaz. Kuran da gecen Musa A.S. ile Hizir A.S. kissasi bu isin delilidir.
Allah cc saglik sihhat versin. Gerisi bir sekilde olur.
OLDUGU KADAR
OLMADİGİ KADER.
Haklısınız ustam sabır

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben yinede bulduğun metalin 1 şeyler eritilir kalıp olarak kullanılan malzeme olduğundayım...

Sanayiye götürüp temizleme meselesi.. Yaptığın ve bulduğun şeylerin gizliliği açısından.... Bence şimdilik kimsenin bilmemesi daha uygun... Hatta daha sonrada bilinmemesi de uygundur...

murat76

Aktif Üye
Ben yinede bulduğun metalin 1 şeyler eritilir kalıp olarak kullanılan malzeme olduğundayım...

Sanayiye götürüp temizleme meselesi.. Yaptığın ve bulduğun şeylerin gizliliği açısından.... Bence şimdilik kimsenin bilmemesi daha uygun... Hatta daha sonrada bilinmemesi de uygundur...
Ah bi bulsam ustam vallahi burda görsel solen yapicimm tencere tavada olsa ama yok bi kazma bulduk onunda sapi yok :))

Hezarfen

Yeni Üye
Ragıp ustadan baskada öyle yazan yok simetri oda Ragıp ustanin farkı :)
:D insan zorlanıyor okurken vallahi.

Ya bir şey diyecem siz eşinizle birliktemi çalışıyorsunuız, yahu bizim evdeki sen bu işlere bulaş boşarım seni diyor yahu :D

Allah C.C. yüzünüzü güldürür inşallah.

Selametle

murat76

Aktif Üye
:D insan zorlanıyor okurken vallahi.

Ya bir şey diyecem siz eşinizle birliktemi çalışıyorsunuız, yahu bizim evdeki sen bu işlere bulaş boşarım seni diyor yahu :D

Allah C.C. yüzünüzü güldürür inşallah.

Selametle
Kendi gucu yetmiyordur yaninizda gelmeye sizide tek basiniza göndermeye korkuyordur bende tek asla izin vermem eğlenceli ve bol aksiyonlu gorunsede cok riskli haklı eşiniz