Kırık küp ve kömür

bahtsız19

Member
Slmlar ustalarım bir Ermeni evin bahçesinde arama yapıyoruz 20 cm sonra inanilmaz derece kırık küp 1 MT sonra kömürler çıkmaya başladı ve kemikler çıkıyor bunların anlamı nedir siz değerli üstadlarimdan yardım bekliyorum

5mIx71.md.jpg 5mIIII.md.jpg 5mICEU.md.jpg

Apollon01

Moderatör
Moderatör
neye göre işlem yapıyorsunuz cihaz veya çubuk ile baktınız mı? bu emareler güzeldir ama doğru adres mi? önemli olan odur, tespit yapın boş ise boşa uğraşmayın derim kardeş

bahtsız19

Member
Boşluk taraması yaptık boşluk gözüküyor ancak Ermeni mezarında bu kadar kırık küp ve kömür cikarmi belirtiler var büyük taş mezar taşımıştır onu anlamadım

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Boşluk taraması yaptık boşluk gözüküyor ancak Ermeni mezarında bu kadar kırık küp ve kömür cikarmi belirtiler var büyük taş mezar taşımıştır onu anlamadım
boşluk yanında değerli malzeme var mı? ona da bakınız kardeş, kuru boşluk ise ne yapacaksınız

Malik Eşter

Yeni Üye
Selamunaleykum.
bulduğunuz şey küp mezardır .
küp içerisine defnedilen ceset, zamanla küp parçalanmış, kemikler de dağılmış. boşluk ve değerli tesbiti yapıp öyle devam ediniz.

yusuf enver

Aktif Üye
Şuanda bile köylerde her evin çöp dökülen yerleri var mesala o dönemde kırılan küpler ocaklar daki küller kesilen hayvanların kemikleri vs .geçen sene almış olduğum fidanları köydeki bahçeye dikmeye karar verip kazmaya başladım. 20 cm sonra küp parçaları ve kül çıkmaya başladı kalbim duracak gibi oldu bi an :) kazdıkça kazdım bi ara babaannem yanıma gelip çöplüğü neden kazdığımı sordu 40 sene evvel orası çöp koydukları yermiş .