Konstantine zehiri

CooL

Bilgili Üye
benim bu konuda sadece bazı yorum ve duyumlarımdan edindiğim bir zehir yorumunu anlatayım.bildiğim kadarıyla butür gömülerin suyla temes edecek yerlere saklandığı gömü bulunurken kapak açıldığında zehirli gömü suyla temas ettiğinde kör etme ve ani zehirlenme etkisi olduğunu duymuştum.zehirli malzeme ve suyla temaslı tuzaktır.

Miene

Yeni Üye
Evet sağolsun arkadaşlar. Bilgilerini paylaştılar:)
dikkate alıyorum hepsini.

CooL

Bilgili Üye
bu gömü su görmediği sürece kimseye zarar vermez diye biliyorum.böyle dereiçinde kapak açma çalışması yaparken böle bir uyarı almıştık.eğrk kapağı açıp mazeme suyla temas ederse buhar gibi yayılmaya başlar çok etkili olduğundan yakınında olanalrı götürür diye uyarı almıştık.sizdede dermende böyle bir konu var ve büyük istimal suyun akarında saklı bir yerdedir.olay yeni çalışmaya çmadan önce suyun akışını değiştirin demişlerdi.Kolay gelsin

Miene

Yeni Üye
Mahzen veya mağaralarda BAşka ne tür zehirler olur bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
karbon zehiri olur ama 100 metreden gözü kör eder derken bu tılsımdır burada gözleri görmez eden tılsım vardır

crysannche

Member
bir tutam ekmeğe bir limonun suyunu sıkın ve bunu karanlık havasız bir yerde bırakın. Zamanla küflenen bu ekmek küfden dolayı zehir olmaya baslar. zehir olan küf yuzyıllar sonra hava ile temas edince havaya karısır ve soluyanları bogarak öldürür. Mısır'daki piramitlerde bunu kullanmıslardır. Ha bu arada bu zehir hemen öldürmüyor yaklaşık 5,6 ay sonra öldürüyor. Piramitleri keşfedip aylar sonra ölen bir çok arkeolog için Firavunun laneti falan demişlerdir ama olayın aslı daha sonra yapılan otopsilerle kanıtlanmıstır. Bunun gibi bizim bilmediğimiz daha bir çok tuzak vardır. O nedenle önce can sonra canan diyip önlemimizi mutlaka alalım. Gaz maskesiz ve kaliteli bir eldiven olmadan hiç bir şeye dokunmayalım.