Küp

Azala

Yeni Üye
Bahçemizde seneler önce sürülürken iki tane boş küp çıktı biri büyük biri küçüktü ozaman kırıp attık.Bazı defineci arkadaşlar üçüncü küp illaki vardır diyorlar olabilirmi sizce.

westsilwer

Member
küp ün değeri yok bendede var 2 adet...İşlemeli işçilik olan bir porselen bulursan işler değişir

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bahçemizde seneler önce sürülürken iki tane boş küp çıktı biri büyük biri küçüktü ozaman kırıp attık.Bazı defineci arkadaşlar üçüncü küp illaki vardır diyorlar olabilirmi sizce.
Uzak ihtimal. Merhaba muhtemelen eskilerin ihtiyaç maksatlı kullandıkları küpler takılmış motora. Bu dediğiniz malzeme tespiti yapılır kazı esnasında küp çıkar boş olur biraz daha kazarsiniz altta yine boş küp çıkar devam ederseniz üçüncü küpe ulaşırsınız, burda en önemli durum küplerin aynı hizada birbiri ardinca geliyor olması... Bu sistemin Lahitlerde uygulandığına şahit oldum. Üstte afedersiniz pic lahit dediğimiz sahte mezar onun altında gerçek lahit çıktığı olmuştur.

Azala

Yeni Üye
küp ün değeri yok bendede var 2 adet...İşlemeli işçilik olan bir porselen bulursan işler değişir
Zaten o zaman kırdık onları arkadaiların dediği hocaya baktırmışlar iki boş varsa üçüncü dolu diyorlar inanasım gelmedi bilgi almak için yazdım

kanije

Bilgili Üye
üçüncü küp illaki vardır.nereden biliyor?kendi mi koymuş?yahu şu defineci diye geçinenler beni hasta ediyor.
yok 10 kg mal var.yok 40 deve.yahu bırakın bu işleri.
kardeşim küp ççıktı diye illa define olacak diye bir kaide yok.küp,kazan vb gibi şeyler günlük yaşamda da kullanılıyordu.benim çıkarttığım küplerin hepsinde altın olsa istanbulu satın almıştım.