Kurbağa kaya

orcun1

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Bugün değirmene gidemedim ama bir arkadas buraya götürdü. Ben kurbağaya benzettim ama sizin fikrinizi almak istiyorum. Birde bu kurbağanın gözleri yok. O halde altında mı aramalıyız bulmak istediğimiz şeyi. Fikirleriniz benim için çok önemli. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şimdi bu kurbaga ise anfibist bir sembol olarak düşünmek gerek.
Birçok Kült bu sembolü kullanmıştır hem karada hem suda yaşayan bir hayvan olduğu için iki yönlü düşünmek lazım daha çok geceyi sevdiğinden karanlık loş kuytu yerleri sever bazen bolluğu simgeler bazen korumacılığı ve de dönüşümü simgeler ay ile ilgilidir bizim burada yapacağınız şey bu sembolün çevresindeki su ile ilgili olan yerler ve mağara türü yerler bakmaktır Tam hatırlamıyorum ama böyle bir sembolün yakındaki derenin suyun akışının değiştirilip altına bir oda yapıldığı ve odadan mal alındığı şeklindeydi bir yerde okumuş idim Ama şunu unutmama gerek her sembolde illaki bir mal olacak diye bir şey de yoktur bu sembollerin çoğu bazı şeylerden korunmak ya da bir şeyleri ifade etmek için çok eski dönemlerden beri süre gelmiş ve yapılmışlardır