L cubuklar mineral ve boşluk ayırma hk. Soru

Echibles

Member
Herkese merhaba. Bugün taş yığma benzeri bir yeri çubukla boşluk tespiti yapmaya çalıştık. Yaklaşık 2 metreye 4 metre uzunluğunda bir boşluk be orta yerinden bir metreye 1.5 metre giriş benzeri bir çizim aldık. Boşluk diye tabir ettiğim kısımlarda çubuklar X oluyordu. Sonrasında iş makinesi ile kontrol ettiğimizde bu gayet simetrik işaretlediğimiz alan mineralli taş çıktı. Kullandığımız çubuklar rulmanlı pirinç çubuktu. Eldivende kullandık. Fikir verebilirseniz sevinirim.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Merhaba.
Yani neresinden tutupta size fikir versem kestiremiyorum.
Pirincleri bırak desem ayrı dert.
Rulmandan uzak dur desem ayri bir başlık.
Eldiven ile zihin gücümü bertaraf ettim bunu denemiştim demeniz de zihin gücü desem derin bir kuyu.
Görmeden anlamlandiramayacaksiniz.
Derseniz ki görmek istiyorum;
40-50 litrelik plastik bir bidon alın.
Atin içine biraz bakır,gümüş, altın elinizde ne varsa..
Mümkünse 3 metal secenekleriniz arasında olsun.
Sadece bakır varsa sadece bakır koyun sizin tercihiniz.
Avuç içi kadar bir şey yeterli. 50 -100 cm lik bakır teli kiviripta atabilirsiniz fark etmez.
Bidonun kapagini guzelce sıkın kapayın.
Üstüne 50 cm toprak gelecek kadar gömün bir yere.
İçinde metal olan bir mezar yapmış olacaksınız.
3-5 m uzaktan yürüyün bakalım cubuklarla nasıl tepki verecek. Tepki gelecek mi ?
Nerede açılıp nerede kapanacak?
Açılırken ne yapacak kapanırken ne yapacak?
Her seferinde aynı stabilite olacak mı?
Zihin kontrolü yapıyor musunuz yapmıyor musunuz?

Toprak altında, hava almayan ve icinde metal olan bir boşlukta, cubuklarinizi ve kendinizi hiç test ettiniz mi?

O çubuk olmaz bu cubuk olur, eldivenli olur eldivensiz olur, rulmanli olur rulmansiz olur bunlara hiç girmeyeyim. Bulan balya teliyle de buluyor.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Tespit önemli net garanti diye bir durum söz konusu değil kuvarsli bir bölge kayalar dağılıyor ama net mezarlar var gelde tespit yap neye göre mezar Dolmen mezar yani farklı durumlarıda düşünmek ve araziyi okumadan zaten ekside siniz .

Ledun

Bilgili Üye
20 yildan fazladir cubuk tutuyoruz
Hala %100 basari yok.
Hicbir egitim ve calisma olmadan eline cubuk alip arazide tespite cikanlara giptayla bakiyorum. Cesaretlerine de hayranim. Bebek bile ortamalama 1-2 sene arasinda yurumeyi basariyor. Bizim memlekette internetten alinan cubugu kargocu getirdiginde ustalik basliyor.
Boyle bir dunyanin olmadigi masraf yapildikca anlasiliyor.

Echibles

Member
Öğrenmek için bu forum sitesini kullanıyoruz. Köylük ortamda tepesi çorak olan taş duvar ahırlarda denememi yaptım. Pencere boşluğuna kadar gayet güzel bir şekilde boşluk ve duvar çizimini yapıyor. Eldiven olmadığı zamanlarda zihin yanıltıyor fakat eldiven olduğunda bunu gerçekleştiremiyorum. Benim sorum çubuk ile gayet simetrik bir oda ve giriş çizmemiş rağmen altından dağınık saçma bir minaralli kayanın çıkması beni şaşırtıyor. Kaya var ise neden simetrik bir oda çıkıyor. Bu olasımıdır. Ya da kapı diye tahmin ettiğim yerin çıkıntısı aslında bir giriş olmayabilir mi? Kaya mezarların üstüne tekrardan toprak ve taş 'la örtebilirler mi?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Toprak üstü ile toprak altı, oksijenli ile oksijensiz arasındaki farkı anladığınız gün yanilginizi da anlarsınız.

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
çubukları meme üstünde kullan omuz genişliğinde açıp