lutfen yardım

selamun aleyküm Değerli Ustalarım.
belki bu mübarek gecede sırası değil ama fırsat bulmuşken sorayim.
bizim burda kaya tuzu gibi parlayan ve taşa yapışık olan beyaz mineral çok fazla var, ne yapsam eklenmiyor, sitedeki ustalarımın değerli tecrübelerini deniyorum yine olmuyor sd rom, miknatis, pil vs hiç fayda etmiyor, acaba bildiğiniz daha etkili bir yöntem varmıdır ? şimdiden teşekkürler eder, Hayırlı Kandiller dilerim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleykum Selam Kardasim,
Bu malzemeyi cubuk ile eliyemiyorsun anladigim kadariyla.

Yapman gereken su:
Cubugun cinsi cok onemli degil, her zaman metal tespitinde kullandigin cubuklarini al eline.
5 metreden yavas yavas bu bahsettigin kayanin uzerine gel.
Tam uzerinde dur.
Bak cubuklarina hangi isareti verdi.
Cubuk acilarini iyi belle.
Bu islemi 10 kez yaptiginda hep ayni isareti verecek. 1 kez bile vermese, dwgisik bir isaret verse bunu bu konuda bizimle.paylas insallah.

Gordugun bu isaret arazide bu malzemeyi eleyecegin isarettir.
Yani arazide dolasirken bu isareti aldiginda itibar etmeyeceksin. Cunku neye isaret verdigini biliyorsun.

Ahha ben neler soyledim kiymetini bilene :)))
Kadir gecesi hediyesi olsun insallah.

Kolay Gelsin.

Aleykum Selam Kardasim,
Bu malzemeyi cubuk ile eliyemiyorsun anladigim kadariyla.

Yapman gereken su:
Cubugun cinsi cok onemli degil, her zaman metal tespitinde kullandigin cubuklarini al eline.
5 metreden yavas yavas bu bahsettigin kayanin uzerine gel.
Tam uzerinde dur.
Bak cubuklarina hangi isareti verdi.
Cubuk acilarini iyi belle.
Bu islemi 10 kez yaptiginda hep ayni isareti verecek. 1 kez bile vermese, dwgisik bir isaret verse bunu bu konuda bizimle.paylas insallah.

Gordugun bu isaret arazide bu malzemeyi eleyecegin isarettir.
Yani arazide dolasirken bu isareti aldiginda itibar etmeyeceksin. Cunku neye isaret verdigini biliyorsun.

Ahha ben neler soyledim kiymetini bilene :)))
Kadir gecesi hediyesi olsun insallah.

Kolay Gelsin.
Eyvallah Üstadım, yine hızır gibi yetiştin, Allah razı olsun inşaallah.
yalniz bu mineral zemin üstü değil, zemin alti kaya tabakasından çıkıyor, (AÇILMIS 2 TANE ZEMIN ALTI ODANIN OZELLIKLE BU YOĞUN MINERALLI BOLGEDE OLDUGUNA SAHITLIK ETTİM ) Ama bende daha önce çıkarılmış numuneler var, inşallah en kısa zamanda dediklerinizi yapıp sonucu paylaşacağım, Allaha emanet olunuz.