Makro dedektör

sğlm

Aktif Üye
Cihaz 1.80cm gösteriyordu baktık sonuç olumsuz.
Kaç metre çeker onu denemedim hiç.
Anladım , 1.80 deyince eğer Toprak ayarı doğru yapmissaniz , cihazı da 10 cm den yüksek sinyal alıp 1.80 demisse ya yakın mesafede demir çivi vardır . Ya da demir ,çelik minareli taşlar çekmiştir

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Anladım , 1.80 deyince eğer Toprak ayarı doğru yapmissaniz , cihazı da 10 cm den yüksek sinyal alıp 1.80 demisse ya yakın mesafede demir çivi vardır . Ya da demir ,çelik minareli taşlar çekmiştir
hocam ilk tespit doğru , ikinci tespit mineral noktasında sıkıntı yok mineralleri denedim tepki vermiyor şöyle söyleyim bir kutu kolanın o küçük açma aparatını 20 cm den gördü şahsıma bu güzel bir şey ama dediğim gibi ayrım için çok tecrübe lazım bunda

sğlm

Aktif Üye
yapma kardeşim 1.5 m - 2 m den bahsediyorsun ya piyasa mallarında bu çok zor bende impact var videolara baksan 1 mt den rahat malzemeyi görüyor ama öyle bir dünya yok , testini bire bir yaptık an hassas ayarlarıyla 80 cm den çaydanlık üstünü gördü yani dedektörde 50 cmden bilezik gibi objeleri görürmü diyenler kusura bakmasın kim ne derse desin hikaye şahsım denedim , (makro için söylüyorum ) ha biraz daha profesyonel olarak minelab daha başarılı ( fiyatıda o şekilde :) )
Ben şu bilgide yanlış mıyım sizlere bi sorayım ustalar . Türkiye'de dedektörlerin 90 cm den yukarı çeken cihaz üretip satmak yasak . Şimdiye kadar hiç bir dedektör 1 metrenin üstünü çeken görmedim duymadım ( kesin sonuclu ispatlı).

sğlm

Aktif Üye
dip not = derinlik arttığı kadar objeninde büyüklüğü , ebatı büyümesi lazım ki görebilsin rast gele.
Kesinlikle doğru .
Ve ekstra eklemek istediğim şu var : yer altına eskiden ne koyulmuşsa koyulsun ilaki oksitlenmistir ayrimda yüzde yüz netlik veren cihaz yok . Ama ayrimda iyi kötü cihazlar var

sğlm

Aktif Üye
Kardeşler bakın makro derinlik içindir , ayrım noktasında çok deneyimli olmalısınız kötü demiyorum ama orta ayar diyebilirim , garret ayrım noktasında daha başarılı bunu rahatlıkla söyleyebilirim vanquish bu için ideal lakin yüzeyselde derinlik bekleme sakın ( yani ben 50 cm 60 cm veya 1 - 2 m ayrım diyorsan kandırılırsın kardeşim ) en fazla 30 bilemedin 40 cm yüzeyselde bunu haricinde de sözümüze itibar etmeyen varsa gitsin alsın denesin ( burda öncelik kardeşlik , kandırılmanız kardeşim olarak istemem ama inanmazsanız alın deneyin bakın )
Ayrıca konu açan kardeşim ve bu işlerde daha 0 deneyimde olan kardeşlerim ustadlarımız yazcağım yazıda bir noksan görürse lütfen uyarsın veya düzeltsin , şimdi en başta bu işe heves edipte cihaz almaya kalkmayın önce arazide gezin dolaşın sonra emarelere bakın inceleyin işaretleri tanıyın öğrenin doğal yapılar ve yapay yapılar ayrımını bilin sonra kendinizi hazır hissettiğinizde çalışmayı ( tek,tekcilik diye tabir ettiğimiz alandamı yoksa daha büyük derin ve geniş alanlarda mı yapıcaksınız aradığınız maden nedir fark edermi ) ona göre seçim yapıp o noktada araştırma bilgi sahibi olun ve adımlarınızı ona göre atın , daha sonra cihaz alıpda 1 hafta kullanıp beceremeyip 2.ci ele koyan çooookkk tanıdık ve gördüklerimiz var . KARAR ver sonra gel burada ustadlarımız ve dahi biz acizler elimizden gelen kardeşliği yaparız ;) Rast gele ....
Selam değerli usta öncelikle zamanını ayırıp bilgilerini paylaştığın için size ve diğer ustalara tşk ederim. Yıllardır bu iş için tecrübe etmeye çalıştim ( tabi hobi olarak) arazide coook gezdim , işaretleri doğal mi gerçek mi baya Bilgi edindim . Bu sene oluyor Gold finder neon kullanıyorum ,
bu işte kimisi gerçekten kendini kaptırıyor . Kendini çok kaptiranlar Allah korusun başına işler açabilir , bu işi dediğiniz gibi beli bı sıralama ve zaman a bilgi ve tecrübeye ihtiyaç vardır .
Basit bir dedektöru iyice çözmek için 3-5 10 sefer araziye çıkarak çözülmüyor maalesef . Çok çok çalışıp denemek test etmek lazım .

sğlm

Aktif Üye
Garet 2500 gti perfonmaz elipis baslikla bire bir ayrim eagle cift baslikla mezar tarar al .
Metalde varsa oter yoksa hic otmez .
Garet hizir gibidir hayatimi degistiren beni bunalimdan kurtaran beni bolluga kavusturan benim guzel makinem evin başköşesinde yerini almiştir .
Bu yazin 4 makina sattim yerli sefte yapmadan bol bol nal civi topladim nallari boyayip evin kapisna astim hepsini altin diye işlem yaptim .
Ama gareti kiyamadim kiyamete kadar benle kalacak .
Garrett uzun süre dayanabilen bir cihaz , derinlikten biraz bahseder misin , neyi ne kadar derinlik çekiyor , birde kulanma kılavuzunda , ne n kadar derinlikte çeker gösteriyor mu