Mersin'den üzücü haber

The Thing

C*
Süper Moderatör
Allah rahmet eylesin,
bir definecinin karşılaşmak istediği en son şeydir,
bir kayanın üzerine düşeceğini anlayabilirsin, tuzağıda bertaraf edebilirsin...
yanlış bir adımın sana neler mal olacağını kestirebilirsin,
bir akrep, yılan yada vahşi bir hayvanın sana sıkıntı çıkartabileceğinide idrak edebilirsin,
fakat en sinsi olanı bu işte,
o yüzden defineci adam en güvebilir yer olsa bile hiç bir zaman tedbiri elden bırakmamalı rehavete kapılmamalı,
kapalı alanlar, kuyu, yeni açılan bir keşif alanı yada bunun gibi yerler her zaman içeride ölümcül gazı barındırır, çoğunulukla metandır, içeride isen maalesef Azrailin pençesindesin,
kesinlikle havalandırmadan yada kaliteli bir filtreli bir gaz maskesi olmadan o alana inilmemelidir.
Çoluğumuzun çoçuğumuzu yada bizleri bekleyenleri düşünmek zorundayız, en iyisimi hiç inmemek,
yaşam kadar hayat kadar sağlık kadar önemli hiç define yok bana göre bu dünyada.
Bu manzara maalesef ibretliktir, öncesinde de bir çok kişi hayatını kaybetmiştir, örneği çok fazladır.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Allah rahmet eylesin,
bir definecinin karşılaşmak istediği en son şeydir,
bir kayanın üzerine düşeceğini anlayabilirsin, tuzağıda bertaraf edebilirsin...
yanlış bir adımın sana neler mal olacağını kestirebilirsin,
bir akrep, yılan yada vahşi bir hayvanın sana sıkıntı çıkartabileceğinide idrak edebilirsin,
fakat en sinsi olanı bu işte,
o yüzden defineci adam en güvebilir yer olsa bile hiç bir zaman tedbiri elden bırakmamalı rehavete kapılmamalı,
kapalı alanlar, kuyu, yeni açılan bir keşif alanı yada bunun gibi yerler her zaman içeride ölümcül gazı barındırır, çoğunulukla metandır, içeride isen maalesef Azrailin pençesindesin,
kesinlikle havalandırmadan yada kaliteli bir filtreli bir gaz maskesi olmadan o alana inilmemelidir.
Çoluğumuzun çoçuğumuzu yada bizleri bekleyenleri düşünmek zorundayız, en iyisimi hiç inmemek,
yaşam kadar hayat kadar sağlık kadar önemli hiç define yok bana göre bu dünyada.
Bu manzara maalesef ibretliktir, öncesinde de bir çok kişi hayatını kaybetmiştir, örneği çok fazladır.
Sevgili ustamın söylediklerine tamamı ile katılıyorum çok teşekkürler sevgili ustam.
Evet önce en büyük hazineyi kaybetmeyelim. Oda Yüce ALLAHIN bize bahşettiği yaşamı ve sağlığımızı. Elbet hepimiz bir gün göçüp gideceğiz bu fani dünyadan. Lakin bile bilede böyle risklere girmek gerçekten çok üzücü sonuçlar doğurabiliyor. İşte bu kardeşlerimizde bu hataya düşmüşler. ALLAH rahmet eylesin diyorum ve geride bıraktıklarınada baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.