Metan gazı ile boşluk bulma

denjavu

Member
Sayın ustalar az önce aklıma birşey geldi denedim gecenin 2.00 da ve sonuç aldım gibi bu kaya mezarlarında odalarda gördüğümüz üzere birikmiş metan gazı bulunmakta evde aldıgımız çakmak gaz sişelerin dede metan gazı bulunmakta bu şişeyi yere koyunca elimede çakmaga ip baglayıp sarkaç haline getirilince metan gaz dolu olan şişeye doğru ileri geri sallanmaya başladıgını gördüm ve üzerine gelince sıfır çizerek durmadan dönmeye başladı bu metan gazını bakır veya pirinç veya alimünyum çubukların içine gaz kaçırmayacak sekilde bosluktaki odadaki metan gazına ilerlermi çok merak etmekteyim bian önce yapıp denemeye çalışacagım

timur964

konularim
şahkulde her ne tespit edersen dönme işlemi saat yönunde olmalı aklında olsun

denjavu

Member
Valla ona bakamadım ama aklımda olsun deneme yapınca bakacam ustam

deli firat

DOĞACI
Kardeş bu bilinen bir yöntem zaten sana birde şöyle birşey yazayım bildigimiz çakmak gazı tüpünün kapagını kaldır altın yüzügû bırak kapagı kapat aynı ip yöntemi ile herhangi bir yere bıraktıgın diger altın bir şeye nasıl gidiyor etrafında nasıl pervane oluyor dene gör selametlen

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şakül tekniğini denemek nasip olmadı yahu...

denjavu

Member
Ustam forumda okadar baktım metangazı ile çalışma hiç göremedim gece yatakta aklıma geldi kalkıp denedim biliyosanız keske yazsaydınız da boşa düşğnmeseydim ,☺☺☺ baya etkili bşr yöntem oldugunu düşünğyorum artık

Karamurat33

Yeni Üye
Kardeş bu bilinen bir yöntem zaten sana birde şöyle birşey yazayım bildigimiz çakmak gazı tüpünün kapagını kaldır altın yüzügû bırak kapagı kapat aynı ip yöntemi ile herhangi bir yere bıraktıgın diger altın bir şeye nasıl gidiyor etrafında nasıl pervane oluyor dene gör selametlen
Ustam 2 gündür dediğiniz gibi denemeler yapıyoruz çakmak gazının tüpünün kapağına çeyrek altın koyuyoruz altını gösteriyor ve üzerine gelince yuvarlak çizerek dönüyor, kendi zeytinliğimizde arama yapmaya çıktık daha sonra yaklaşık 50 metre ileriden bi yere Doğru sallanmaya başladı tam üzerini tesbit ettik yuvarlak dönmeye başladı hızla , altını çıkarıp deniyoruz dönmüyor, şimdi burada altın olma ihtimali nedir , başka mineral gösterme ihtimali varmıdır yada boşluk? Teşekkürler

deli firat

DOĞACI
Ustam 2 gündür dediğiniz gibi denemeler yapıyoruz çakmak gazının tüpünün kapağına çeyrek altın koyuyoruz altını gösteriyor ve üzerine gelince yuvarlak çizerek dönüyor, kendi zeytinliğimizde arama yapmaya çıktık daha sonra yaklaşık 50 metre ileriden bi yere Doğru sallanmaya başladı tam üzerini tesbit ettik yuvarlak dönmeye başladı hızla , altını çıkarıp deniyoruz dönmüyor, şimdi burada altın olma ihtimali nedir , başka mineral gösterme ihtimali varmıdır yada boşluk? Teşekkürler
başka mineral gösterme olasılığı tabiki var tecrübe işi yada deneme yanılma yoluyla öğrenecen