Mezar taşı ve Merdiven

darklor01

Yeni Üye
Merhabalar
Arazimde bazı işaretler ve magaralar mevcut.
Buradaki işaretlerin bir kısmını paylaşıyorum yakın zamanda daha fazla fotograf paylaşımında bulunacağım.
Fakat şimdilik bu fotograftakilere bakılırsa sizce burada bir araştırma yapmaya deger mi ?
Resimdeki merdiven yeri yanılmıyorsam 3 yada 4 basamak olması lazım devamı yok diye biliyorum daha fazla açmadım.
Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Merhabalar
Arazimde bazı işaretler ve magaralar mevcut.
Buradaki işaretlerin bir kısmını paylaşıyorum yakın zamanda daha fazla fotograf paylaşımında bulunacağım.
Fakat şimdilik bu fotograftakilere bakılırsa sizce burada bir araştırma yapmaya deger mi ?
Resimdeki merdiven yeri yanılmıyorsam 3 yada 4 basamak olması lazım devamı yok diye biliyorum daha fazla açmadım.
Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Resimlere bakılacak olursa alan güzel, argeye müsait. Merdiven dediğiniz yer mezar. Sedir ise açılmış, katlı ise bir katı daha var. Mezar girişi gibi de duruyor, araştırılabilir.
Yazı BEN diye başlıyor doğru hatırlıyorsam, mezar gösteriyor. Haçın kıvrık ucuna doğru tepelik taş yığma olabilir, araştırınız.
Bölge kilise bölgesi de aynı zamanda. Daha ziyade tepede olur. Doğu duvarlarının baktığı alanda ki mezarları değerlidir.
Selamet ile.

tr46osman

Aktif Üye
@eser34 abi doğu diyince bana bir parlama geldi çok yüksek rakımlı zirve yerde ve su kaynağına yakın yerde aile mezar yeri vardı Ermenilerden kalma tahminim ve kadının mezarı tam Doğuya bakıyor ve ilk güneşi alan o yer idi ve de 150 metre ilerde güney yerde mağara ve orada tek olan çınar var. Sağol bu bilgi için ki en kısa sürede ben oraya bir el atayım.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
@eser34 abi doğu diyince bana bir parlama geldi çok yüksek rakımlı zirve yerde ve su kaynağına yakın yerde aile mezar yeri vardı Ermenilerden kalma tahminim ve kadının mezarı tam Doğuya bakıyor ve ilk güneşi alan o yer idi ve de 150 metre ilerde güney yerde mağara ve orada tek olan çınar var. Sağol bu bilgi için ki en kısa sürede ben oraya bir el atayım.
Haş işaretini çevreleyen tamamlanmamış çember sana mezarın günün hangi saatlerinde daha rahat görülebileceğini de söyler.O yönde tepeye yakın lahite benzer düzlemsi bir kaya gibi😉
Aile mezarı diyorsan, onun da işaretsel gösterimi çoklu haçtır aklında olsun. Bir kaya üzerinde vardır muhakkak irili ufaklı. Haç işareti kadar mezar var der!

adszz

Member
Merdiven dediğiniz fotoğrafın biraz geriden çekilmişi varsa daha iyi olur