NASA ve Din Adamları

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yine kendi fikrim. Allah asla yarattıklarına ceza vermez. Detaylı düşünüldüğünde zaten ceza fikri şirktir ,inkardır.
ne yani haşa Allah'ın istediği yapılmıyor , Allah'da ceza mı veriyor?
Başına bir dert yada bir felaket geliyorsa buradan ders çıkarmak gerekir.
Misal alkollü olarak araç kullanılmaması lazım. Kullanıldığında kaza geçirip başına bir felaket geliyorsa "alkollü araç kullandım Allah bana ceza verdi" şeklindeki düşünce bana çok ilkel geliyor.
Diyeceksiniz şimdi ;"kutsal kitaplarda bir çok ayet ve surede verilen cezalar var"
Kutsal kitaplar, yapılan yanlışların sonuçlarını o zamanki topluma nasıl ve ne şekilde açıklayabilir di ki? Şu an bile alkollü araç kullananların ilkel beyinlerine "alkollü araç kullanmak günah" diyoruz hala anlatamıyoruz.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yine kendi fikrim. Allah asla yarattıklarına ceza vermez. Detaylı düşünüldüğünde zaten ceza fikri şirktir ,inkardır.
Misal alkollü olarak araç kullanılmaması lazım. Kullanıldığında kaza geçirip başına bir felaket geliyorsa "alkollü araç kullandım Allah bana ceza verdi" şeklindeki düşünce bana çok ilkel geliyor.
Diyeceksiniz şimdi ;"kutsal kitaplarda bir çok ayet ve surede verilen cezalar var"
Kutsal kitaplar, yapılan yanlışların sonuçlarını o zamanki topluma nasıl ve ne şekilde açıklayabilir di ki? Şu an bile alkollü araç kullananların ilkel beyinlerine "alkollü araç kullanmak günah" diyoruz hala anlatamıyoruz.
Ben cezalandırır demrdim mübarek inkaz eder musubetler verir dedim kurbanim

Eminmisin

Yeni Üye
Ecel geldimi cocuk.bebek yasli genc bakmaz. Allahin emri ile azrail canini alir.
Bu depremle olur kaza ile olur ucakla olur atom bombasi ile olur nukleer bomba ile olur veyaa.herhangi.bir sebeb.
Allah depremle siddetini.gosterir dunyaya gosterir.
Depremle yaanlis yapan yoldan cikan insan sayisi isterse 1 kisi olsun o.dehseti o kisiye yasatir depremle sayisi fazla veya az olsun yasatir. İcinde masum.insanlarda vardir cocuk.bebekte.vardir onlarinda eceli gelmistir Allahin yazdigi kader yazi.boyle. o an Deprem olacak 5000 kisi olecek ve bu kaderdir eceldir.
Herkes 100 yasina. Kadar yasayacak.diye bir sey yok. Kimisi dogarken kimisi 100 de kimisi 10 da vs.
Depremden korkuyorsunuz demi o deprem sizi bulur soylim ))))
Acaba benim olumum nasil olacak diye dusunurseniz )))) depremdemi olecem yoksa kazaylami.yada kanserlemi.veya kalp.kirizi ilemi gibi )))

ALLAH nasil yaratmissa oldururde.
Ölum.var keske.bebekken olseydimde veya cocukken))) su.dunya hayatindaki yoldan cikmis ahlak.kalmamis kavgadan kibirden kotukomsulardan
Su habire.bosanan evliyken.baskasina.kacan evliyken baskasina.alan okadar kotu seyler oluyorki ama kimse farkinda degil hangi.birisini.sayalim.
Yardim bitti ahlak.bitti say say bitmez
Toprak.artik kabul etmiyor gunahlari cunku cok bozuldu.
.
Suriyeli o aylan.bebek o.denizde karaya vurupda oluyorsa.
Yaziklar olsun insanogluna.
O denizde avrupaya.kacmak.icin calisan insanlari batiran olduren her pisligini.yapan o yunan.varya ve yandaslari niye musluman .
Kendi.halklari kendi dinlerinden olsa bunu yapmazdilar yapmadilarda.
Afrikada o.bebekler acliktan susuzluktan oldu oluyorlar.
NERDE BU İNSANLİK ULANNNNNN.
..
O.BEBEKLER SİZİN EVLADİNİZMİ OLMASİ LAZİMDİ HEEEEE.
NERDE LAN BU İNSANLARRRR.
.
O DUNYANİN GUCU AMERİKA O BUYUK GUCLER SİZLER BU YAPTİKLARNİZİN HESABİNİ O TARAFTA VERECEKSİNİZ .
.
BATSİN BU DUNYA.
.

Cemov

Aktif Üye
Bir sürü örnek varken asla demek biraz garip iyi ustam. Geçmişte helak olan kavimler Kur'an da ayetler ile sabit. Biz böyle cezalandırırız diye biten ayetler yok mu. Dilediğini hem dünya hemde ahirette cezalandırır dilediğini affeder. İlk insan Adem a.s dahi dünyaya gönderilerek bir süre yanlız bırakılarak cezalandırılmadı mı. Ceza olmazsa olmaz ceza olmasa Adalet olmaz.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir sürü örnek varken asla demek biraz garip iyi ustam. Geçmişte helak olan kavimler Kur'an da ayetler ile sabit. Biz böyle cezalandırırız diye biten ayetler yok mu. Dilediğini hem dünya hemde ahirette cezalandırır dilediğini affeder. İlk insan Adem a.s dahi dünyaya gönderilerek bir süre yanlız bırakılarak cezalandırılmadı mı. Ceza olmazsa olmaz ceza olmasa Adalet olmaz.
Haklısın "asla" demek yanlış oldu.

sandalci14

Operatör
"kader beyaz kagida sütle yazilmis yazi,
elindeyse beyazdan gelde ayir beyazi.."