Nemrut Tümülüsü başka açıdan Görsel

akıltopağı

Operatör
Nemrut u tam güneydoğu yönünden uzaktan zomlaya bildiğim kadar böyle resim alabildim; memleketimizde daha ne güzellikler var hayran kalmamak mümkün değil, bu şekilde uzaklardan her yerden görünür bu şekilde mesela Adıyaman a uzaklık 90 km. falan kuşbakışı da 70 km. ama manzara budur, Adıyaman a ilk geldiğimde burayı uzaktan gördüm ve nemrut burasıdır dedim, aynen de öyleymiş, sizlerde buyrun başka bakış açısından izleyin,, iyi akşamlar
Nemrut,nemrut.hakka kafa tutup bir sivrisineğe yenik düşen hükümdar....

The Thing

C*
Süper Moderatör
Vay Nemrut suratlı vayy.

Flux

Yeni Üye
Nemrut dağını her yıl onbinlerce turist ziyaret ediyor.

Mesela bu tümülüsü açsalar mezar odasını cam ile çevirip orada bulunan o şahane eserleri bilet karşılığında ziyaret etme imkanı sağlasalar devlet için hem maddi kazanç sağlanmış olsa hem de ziyaretçilere ve dünya insanına görsel şölen oluşturulmuş olsa nasıl olur
Bu düşünce devlet tarafindan yapilmadigi icin hem tarihi zenginlikler yagmalaniyor hemde bölge halki bunlardan faydalanip gelir elde edemiyor , gün yüzüne cikarilmamis okadar paha bicilmezler varki şu topraklarda sadece gün yüzüne cikartilip olduklari yerde korunup sergilenip hemde bölge halkina gelir elde etmesi muhtesem olur ama ne yazikki saman altindan gizli gizli her biri resmi sekilde icleri oyuluyor , global anlamda dunya genelinde dogusundan batisina guneyinden kuzeyine her ulkedenin muzesinde bu topraklardan cikartilmis eserler sergileniyor ve bir coguda araba bagajina koyulup yurt disina cikartila bilecek seyler degil , yil 2020 halen daha bu topraklardaki eserleri ingilizi fransizi italyani amerikalisi kaziyor kazdirtiliyor bunca arkeologumuz varken elin yabancisi bu topraklarda iş yapiyor.