oturan "KUŞ" ???? yardımınıza ihtiyacım var

ragıp

Uzman
@carsambali
ustam, paylaşımın hayırlı olsun
güzel bir kuşun var

benim bir kuşum bile yok

kuş konusunda açıkça benimde tecrubem yok
lakin bazı gerçekler var
hafızamı zorladığımda, civcvili tavuk vb düşündüğümde
ustaların da dediği gibi paranın olabileceği
üç nokta var
1.) ayakları olmaması sebebi ile (kuluçkaya yatmış) kuşun hizasında az alt tarafta
2.) aynı sebepten, kuşun içinde
3.) baktığı yöndür ustam

ustam, her şeyden evvel çevresi olup
kuşun bulunduğu kayayı
güzel bir makine ile taramanı, hatta bulabilirsen
3d ile kontrol sonrası işlem yapmanı öneririm

hayırlı olur inşallah
selametle

carsambali

Bilgili Üye
deltapulse 3sile kontrol edicem ragıp ustam,bakalım hayırlısı inşaalah.dualarınızı beklerim.açılmış olan kuş resmi ile aynı şeyleri anlatıyorsa elimle koymuş gibi bulurum,inşaallah öyledir.malüm pahalı tecrübe edindik :200:

ragıp

Uzman
rast gele
allah muaffak etsin
neticeden haberdar olmak isteriz

selametle

carsambali

Bilgili Üye
nasip olursa her detayı fotoğraflayıp paylaşıcam inşaallah ustalarım,fikirlere açığım herzaman.tecrübe zor elde diliyor,sadece zaman değil bir yığın emek istiyor.lakin paylaşmak gibisi yok.en büyük ikram sahibi allah azze ve celle,onun ikram ettiğini esirgemek aslaa yakışık almaz.

Turko

Uzman
Usta Hayırlı olsun . Güzel işaret her kuşun eti yenmez . Kaçırdım dediğin kuş ta afaki kırılmış bilinçsiz birşey çıkmaz. Yani birşey kaçırmış değilsin.Bir hayvanın kolu bacağı kuyruğu kulağı eksik ise eksik olanı bulacaksın . Kuş tavuk sülün Kartal Vs bunların malzemesi her isarette altında içinde sağında solunda olmaz. Kuş büyük olacak bire bir ölçüde uçar vaziyette olacak ya gagasinda yada boynunda haç taşıyacak bu şu demek malzeme içinde yada gittiği yönde önünde . Bir başka isarette yılan kafa önünde haç ya haç in altında dır yani içinde yada kafa yönünde yanındadır. Meşhur toynak lilar ceylan başı koç başı öküz başı bunların malı boynuzu kulağı gözü eksik değilse içindedir. Çok nadide ender görülen bir işaret tam boy tutsü taşıyan papaz yada fener taşıyan papaz malzemesi içindedir . Sofra taşı ters tabak oymalı malzeme içinde dır . Murc izli değirmen taşı malzeme altındadır. Gibi kayıtlara geçmiş işaretler var . Benim sana tavsiyem etrafa bir bak yakın çevre kuşun baktığı yönde ayakları olması gerek ördek ayağı deriz genelde . Rast gelsin.

carsambali

Bilgili Üye
Usta Hayırlı olsun . Güzel işaret her kuşun eti yenmez . Kaçırdım dediğin kuş ta afaki kırılmış bilinçsiz birşey çıkmaz. Yani birşey kaçırmış değilsin.Bir hayvanın kolu bacağı kuyruğu kulağı eksik ise eksik olanı bulacaksın . Kuş tavuk sülün Kartal Vs bunların malzemesi her isarette altında içinde sağında solunda olmaz. Kuş büyük olacak bire bir ölçüde uçar vaziyette olacak ya gagasinda yada boynunda haç taşıyacak bu şu demek malzeme içinde yada gittiği yönde önünde . Bir başka isarette yılan kafa önünde haç ya haç in altında dır yani içinde yada kafa yönünde yanındadır. Meşhur toynak lilar ceylan başı koç başı öküz başı bunların malı boynuzu kulağı gözü eksik değilse içindedir. Çok nadide ender görülen bir işaret tam boy tutsü taşıyan papaz yada fener taşıyan papaz malzemesi içindedir . Sofra taşı ters tabak oymalı malzeme içinde dır . Murc izli değirmen taşı malzeme altındadır. Gibi kayıtlara geçmiş işaretler var . Benim sana tavsiyem etrafa bir bak yakın çevre kuşun baktığı yönde ayakları olması gerek ördek ayağı deriz genelde . Rast gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 148467 Ekli dosyayı görüntüle 148468 sevgili Turko ustam,açılmış olanı kaçırdım derken inan afaki söylemedim,daha evvel bir konu olarak görsellik ve arkadaşlara tecrübe olsun diye paylaşmıştım bu resimleri.açılmış dediğim kuşun alt kısmı şuan gördüğün odacık.resimde yıldız olan yer kuşun olduğu yer yaklaşık 1m altı görüyosun ne durumda :244:açılmamış hali sıradan toprak gibiydi,sonra bir gittim baktım yumurtalar kırılmış civcivler kaçmış :200: nasip. bunlar diğer forum kullanıcılara örnek teşkil eder ve tarafımıza dua ederler inşaallah.

Turko

Uzman
Ekli dosyayı görüntüle 148467 Ekli dosyayı görüntüle 148468 sevgili @Turko ustam,açılmış olanı kaçırdım derken inan afaki söylemedim,daha evvel bir konu olarak görsellik ve arkadaşlara tecrübe olsun diye paylaşmıştım bu resimleri.açılmış dediğim kuşun alt kısmı şuan gördüğün odacık.resimde yıldız olan yer kuşun olduğu yer yaklaşık 1m altı görüyosun ne durumda :244:açılmamış hali sıradan toprak gibiydi,sonra bir gittim baktım yumurtalar kırılmış civcivler kaçmış :200: nasip. bunlar diğer forum kullanıcılara örnek teşkil eder ve tarafımıza dua ederler inşaallah.

ilk sayfada verdiğin resimde sadece kusun 2 parmak altı kırılmıştı ona istinaden bir şey çıkmaz oradan dedim. Bu hali ile yapacak bir şey yok kısmetin değilmiş.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
anca müsait olup bakabildim çok deforme olmuş ama bu kuş dışarıdaki dikili kayaya bakıyor (dikili kaya derken küçük taş yığması 4-5 tane yere çakılı köklü kaya gibi vs tek olan bir kayalık ) yokladın mı içinde ne var eğer alınmadı ise yumurtalar orada yanında küçük birde harita olacak

carsambali

Bilgili Üye
kızılelma Turko ustalarım teşekkürler,kuştan tahimini nekadar mesafede arayabilirim ustalarım?bana ölçü verecek bir emare varmı bu kuşta? nasipse hafta sonu kuşun olduğu yere gidicem.dediklerinizi harfiyyen yapıcam,nasipte varsa inşaallah yumurta yeriz.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
@kızılelma @Turko ustalarım teşekkürler,kuştan tahimini nekadar mesafede arayabilirim ustalarım?bana ölçü verecek bir emare varmı bu kuşta? nasipse hafta sonu kuşun olduğu yere gidicem.dediklerinizi harfiyyen yapıcam,nasipte varsa inşaallah yumurta yeriz.
merhaba
çok uzak değil mağaradan çıkın etrafınıza bakın göz mesafesinde bir yerde olmalı ve resimleyin