Pirinç çubuk

Nazir.kygn

Yeni Üye
Selamün aleyküm ALLAH'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşaALLAH
Çubuk kullanmaya kendimi çubuk konusunda geliştirmeye karar verdim değerli üstadlarım gayem boşluk üzerine yoğunlaşmak ve pirinç çubuk kullanmak istiyorum kaç santim kalınlıkta ve kaç santim uzunlukta olacağı konusunda takıldım işinin ehli olan ustalarım yardımcı olurlarmı ayrıca kundaklı yada kundaksiz olması ne farkeder onuda açıklarsaniz çok memnun olurum

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
3mm 2 adet 50 cm çubuk al, sonra 10 cm el tutma yeri olarak bük (L) şeklinde , hepsi bu kadar, çalışmaya başla sonra, antik medeniyet geçmiş bir yere git açılmış mezarlarda kendini dene.

Nazir.kygn

Yeni Üye
3mm 2 adet 50 cm çubuk al, sonra 10 cm el tutma yeri olarak bük (L) şeklinde , hepsi bu kadar, çalışmaya başla sonra, antik medeniyet geçmiş bir yere git açılmış mezarlarda kendini dene.
4 yada 5 mm olması birseyi değiştirirmi 3mm bulunduğum bölgede şuan yok

Apollon01

Moderatör
Moderatör
4 yada 5 mm olması birseyi değiştirirmi 3mm bulunduğum bölgede şuan yok
@Nazir.kygn ustam boşluk için en iyi çubuk aliminyumdur, avuç içine bişe almadan elinde sadece aliminyum çubuk olduğu zaman sadece boşluğa gider dene bir gör, ondan sonra onu geliştir, açık saha da test sahası yap, çalış zamanla dahaiyi çalışmaya başlayacaktır, 3 mm. 4 mm. 5 mm. hepsi olur kundağa gerek yok hepsi aynı çalışır, kundak yapacaksan daaynı malzemeden yaptır, yada kundak neyse çubuğa temas etmesin arasına plastik rulman falan koydur kolay gelsin, alttaki linki aç baştan sona oku tüm yazılan çizilenleri, orda her şey anlatılmış, okul gibi