pisti olursaniz kacmayiniz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
kacmak isi dahada zora kosar ve kovalayanlarin sizin hakkinizdaki dusuncesini nefrete cevirir.ayrica diger ekip arkadslarinizda yasadigi magduriyetin acisini sizden cikarir.baskin yerseniz kacmsyiniz .varki bi bildigimiz boyle diyoz.......

Elazığ'da Harput Kalesi içinde kaçak kazı yapan 3 şüpheli jandarma ekipleri tarafından nefes kesen kovalamaca ile yakalandı. Jandarma personelinin bir şüpheliyi kovalaması saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, tarihi yapıların korunması ve zarar verilmemesi için sürdüğü çalışmada Harput Mahallesi'ndeki Harput Kalesi'nde şüpheli şahısları fark etti. Güvenlik kamerasından kaçak kazı yaptıkları belirlenen şüphelilere yönelik şok baskın gerçekleştirildi.
Baskın sırasında şüphelilerden biri kaçmaya başlayınca jandarma personeli de peşini bırakmadı. Yaşanan kovalamaca sonrası o şüpheli de yakalandı. O kovalamaca anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.
Sit alanı olan kalede kaçak kazı yaparken suç üstü yakalanan 3 şüpheli gözaltına alınmasının ardından jandarmaya götürüldü.
Jandarmada ifadesi alınacak olan şüphelilerin daha sonra adliyeye sevk edileceği bildirildi.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yola cikan yolcular beraber hareket eder. Usul kaide adab rajon budur. Tek istisnasi var: Cebinde azda olsa leblebi olan, bu leblebiyi sonradan gelip almak icin, kacar gibi yapar, leblebiyi cebinden doker sonra 90 derece tavsan gibi hareket edip, 50 metre bu istikamette sicradiktan sonra ellerini havaya kaldirir ve avciya teslim olur. Buna da kacma degil, kisa sure uzaklasma denir. :)

Niye kactigi sorulunca da, " evet bende kacmaya baslayinca bu soruyu kendime sordum, urkek bir tavsandim, basta korkmustum, aklima gec geldi. Kimden kaciyorum diye kendime sorunca hemen durdum ve ellerimi kaldirarak kacmaktan vazgectim ve avciya teslim oldum."

Tavsan bir ziplar iki ziplar ucuncusunde avci yakalar :)
Ziplamaya gerek yok, avci yakalamis zaten, yakalamadiysa da yakalar zaten.

Acilan dinlenme cukurunda yakalanmakla, 50 metre asagisinda veya yukarisinda yakalanmak farkli muameleye tutulmaya sebeptir.
Cukurda leblebi ararken yakalanmaya nohut sahibi "sucustu" der. Uzaginda yakalayip kulak cekerse "sucustu" olmaz. Diline sahip olup kendi agizi ile soylemezse.

Konu dagildi, nereden nereye gelmisiz.
Bundan 5-6 sene once benim memlekette 5 kisi gece vakti biryeri kazarken guvenlik guclerinin kendilerine yaklastigini gorunce, kacmak icin havaya ates etmisler.
Amma hepsi yakalanmis. Bana anlatilinca, dedim ki bunlar manyak, bunlar salak, bunlar ahmak, bunlar gerizekali. Ates etmek ne demek? Ha havaya atmisin ha gelene ikiside orada ayni kabul edilir. Demekki gelenler serinkanli ve profosyonelmis ki bunlari kicindan vurmamislar. Boyle ahmaklik olur mu? Magdem gelmisler, gormusler cok yakindalar, yak bir sigara gelmelerini bekle. Dunyanin sonu degil ki..! Okulda sigara icerken hic yakalanmadiniz mi? Bu telas ve korku ve heyecan da ne demek?
Akilli adamin isleri degil bunlar.
Oymakbasi bu konuda izcilerini de egitime tabi tutmali ve egitim sonu tatbiki sinav yapmali.
Boyle olmaz. Ayiptir, gunahtir.
Gece 02:50 de yorum yazinca biraz daginiklik oluyor. Siz okurken toparlarsiniz insallah.
Allah cc cumlenizi kem ve şer gozlerden korusun. Amin.
Dikkat edin kem ve şer gozluler genelde yaninizda olanlardan cikar.

hepastios

Editör
Dedigin gibi hocam kaçmak işi dahada zor duruma sokar bu tür olaylara meyil vermemek için en güzeli dürbünlü bir gözcü dür en azından kaçma fırsatı bulunur