Şelale altında haça benzeyen karışık çizgiler ve dikkat çeken birkaç ayrıntı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ALLAH ALAAHHH yine yorum resimlerini yükleyemedim .. az önce ki yoruma resim yolladım buraya yollayamadım

nasıl iş bu .. yoksa sınırlı sayıdamı resimli yorum yapabiliyoruz ...

10 adet resimi yollayabilirsin. 11 nciyi yollamaz ve ikaz bilgisi verir ustam.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli Kardesim,
Konu anlatimi ve resimleri yuklerken aralarina bosluk verip yayinladigindan dolayi oncelikle tebruk ederim.
Zira bosluk vermeden yani 2 kez entere basip yuklenmeyen resimleri benim beynim algilamiyor.
Bu bosluk verip yayinlanan resimlere bakarken mutlu oluyorum.Tekrar tebrik ederim.

Hac isaretine gelince,
Kanaatimce ne hac ne de kilic.
Yaniliyorsam o zaman hem hac (yatay hac ) hem kilic.
Gidince soyle degerlendir; 4 bolum kaya var burada (hac isaretinden dolayi olusan kayalar diyelim simdilik) Soldakilerde suret var. Sagdaki mezarlarina bakiyorlar. Bu nedenle sagdaki kayada bosluk kontrolu yapiniz.
Diger hususlarla alakali kiymetli ustalarumiz gerekeni soylemis. Selalelerle alakali daha once acilan konulari okumaniz, google de arastirma yapmaniz bakis acinizi gelistirir. Konunuza hakim olursunuz.
Kolay Gelsin.

palaks

Aktif Üye
ben bi işçilik göremedim doğaldır rastgele

ÖMER HATTAB

Editör
@uçanhollandalı
Ustam burası büyük bir eşkiya bölgesi,volçan demiyorum,lakin zengin bir yer
çöze bilmen için çok zaman harcamanız gerek
yada kısa yoldan hedefe varmak için krokili taşı bulucaksın
detaylı resimler yüklerseniz yardımcı oluruz inşallah.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@dadas_25
Boşluk dediğin yerin resmi varmı ? Zamane soygunumu yemiştir diye kontrol etmek lazım.
Hocam içeride çekilmiş birkaç kare var ama ne kadar yardımcı olur bilmiyorum.

@toyalp
Oturak taşının ve hemen üst tarafındaki kayanın da temizlenip yakından çekilmesi lazım.
Üstad bu fotoları çekerken oturak taşı dediğim yer dikkatimi çekmemişti.Yoksa üzerini etrafını güzelce temizleyip daha güzel görüntülerdim.Sonradan fotoğrafları incelerken tesadüfen farkettim bu taşı.Ben oturak taşı diye adlandırdım ama gerçekten öyle mi,el işçiliği var mı,yoksa doğanın şekil verdiği sıradan bir taş mı, hiçbir fikrim yok şu an.Bir sonraki gidişimde inceleyeceğim ilk yer olacak.

Son düzenleme:

ÖMER HATTAB

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 138026
Burası yılanlı mağramı
zannetmiyorum ama burayı bir yokayın
eşkiya böyle uluorta kapak yapmaz
asıl yılanlar nere gidiyor onların gittiği yönde arama yap derim.

Son düzenleme:

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
nik
S.A.DEĞERLİ uçanhollandalı USTAM HAÇA BENZEYEN YERİ İYİ BİR ŞEKİLDE İNCELE İŞÇİLİK OLUPTA HAÇ OLURSA ZENGİN OLDUN DEMEK .
DEĞERLİ USTAM UZUN TARAFINI TAKİP ET ESAS HAÇ ŞELALENIN SUYU YERLE(TOPRAKLABİRLEŞTIĞI NOKTA'DA OLMALIYDI.
SUYUN İL DÖKÜLDÜĞÜ YERDE YAKLAŞIK 1-METRE ENİ 2-METRE BOYU BİR TAŞ VE O TAŞTA HAÇ VEYA BENZERİ BİR İŞARET VARMI?.

DEĞERLİ uçanhollandalı
USTAM ELİMİZDE BİR ŞELALE VE BİR DE HAÇ VAR SAYALIM.
ÇÖZÜMÜ;
ŞELALE KENDİ ZAMANINDA BÜYÜK OLUP SUYUN BU HAÇIN ÜZERİNE DÖKÜLDÜĞÜ KABUL EDELİM O ZAMAN BU HAÇIN ALTINDA BİR KAZAN PARA OLUP BU MÜJDESİDİR BU DOĞRU ÇIKARSA ANA PARAYI DAHA BASİT OLUP ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAYIDIR DEDİĞİMİ YAP HEP BERABER BU İŞARETİ ÇÖZERİZ İNŞŞALLAH SONUCU BİLDİR GEREKİRSE ÖZELDE MESAJ AT YADA ETİKETLENDIR YOKSA UNUTURUM ŞİMDİLİK BU KADAR.

DİKKAT ET BAŞKA İŞARETLER DE OLMALI ÖRNEK BALIK VS GİBİ.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Aleykümselam sayın hocam.
Şelaleyle ilgili şöyle bir durum var; yazın neredeyse hiç su akmıyor.çoğu yeri kuruyor hatta.Bu şelalenin alt kısmında kavisli yarım ay şeklinde bir girinti var.Burayı daha önce paylaşmıştım forumda.Sonra arkadaşlarla buranın doğal olabileceğine kanaat getirip çalışmaktan vaz geçmiştik.
Burası tam suyun döküldüğü yerin önü.

Ayrıca bu taşlar söylediğiniz ölçülere uyuyor,ve tam suyun döküldüğü yerde.Bu taşların bir yerinde haç aramalıyım dediğinize göre.

Hocam bir kazan para burada mı yatıyor şimdi :D

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25
Kiymetli Kardesim,
Konu anlatimi ve resimleri yuklerken aralarina bosluk verip yayinladigindan dolayi oncelikle tebrik ederim.
Zira bosluk vermeden yani 2 kez entere basip yuklenmeyen resimleri benim beynim algilamiyor.
Bu bosluk verip yayinlanan resimlere bakarken mutlu oluyorum.Tekrar tebrik ederim.

Hac isaretine gelince,
Kanaatimce ne hac ne de kilic.
Yaniliyorsam o zaman hem hac (yatay hac ) hem kilic.
Gidince soyle degerlendir; 4 bolum kaya var burada (hac isaretinden dolayi olusan kayalar diyelim simdilik) Soldakilerde suret var. Sagdaki mezarlarina bakiyorlar. Bu nedenle sagdaki kayada bosluk kontrolu yapiniz.
Diger hususlarla alakali kiymetli ustalarumiz gerekeni soylemis. Selalelerle alakali daha once acilan konulari okumaniz, google de arastirma yapmaniz bakis acinizi gelistirir. Konunuza hakim olursunuz.
Kolay Gelsin.
Hocam bende sizin gibi düşünüyorum.Bitişik resimler çok karışık duruyor,birbirine karışmış resimleri ayırdetmek ve analiz etmek zor oluyor.O yüzden yüklerken herkesin rahat görmesi ve okuması için elimden geldiğince özen gösteriyorum.

ÖMER HATTAB
@uçanhollandalı
Ustam burası büyük bir eşkiya bölgesi,volçan demiyorum,lakin zengin bir yer
çözebilmen için çok zaman harcamanız gerek.
yada kısa yoldan hedefe varmak için krokili taşı bulucaksın
detaylı resimler yüklerseniz yardımcı oluruz inşallah.
Üstad krokili taş buranın yakınlarındamıdır? Açık alanda mıdır kapalı bir yerde mi? Birde eşkiya kanısına nereden vardınız? Tecrübe edinelim ki ileride lazım olur belki :))

uçmuş
ALLAH ALAAHHH yine yorum resimlerini yükleyemedim .. az önce ki yoruma resim yolladım buraya yollayamadım

nasıl iş bu .. yoksa sınırlı sayıdamı resimli yorum yapabiliyoruz ...
Usta resimler nerede kaldı? çatladım meraktan :D

ÖMER HATTAB

Editör
uçanhollandalı
Üstad krokili taş buranın yakınlarındamıdır? Açık alanda mıdır kapalı bir yerde mi? Birde eşkiya kanısına nereden vardınız? Tecrübe edinelim ki ileride lazım olur belki
:)

eşkiyalar benim ilgi alanım
sizi ve yerinizi takib ediyorum ordan bildim
global dünya ırağı yakın ediyor:)
daha azizden bahstmedin.:)

Son düzenleme:

A-R-E-S

Member
Adam kocaman hac yapmis .
Illaki korunmasi istedigi birsey var...

SAHBAZ

Bilgili Üye
Hacin pozisyonu kollari selalenin akis istikametine gore yapilmis bu demek oluyor ki bu buyuklukte bir hacin ve yatay yapilmis hacin duvar istikametinde iz isaret son nokta aramak gerekir dogalda diyemiyorum degilde diyemiyorum fakat soygun yemis olabilir iyi geziler...