temel

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Temel’den Çukur Fıkrası
Köyün birinde bir çukur varmış ve herkes bu çukura düşerek yaralanıyormuş. Köyün ileri gelenlerinden Temel’in de aralarında olduğu 3 kişi toplanmış.
Birincisi:
- "Çukurun yanında bir ambulans beklesin, hastahaneye çabuk yetiştiririz" demiş.
İkincisi:
- "Çukurun yanına bir hastahane yaptıralım, düşenlerin hastahaneye yetişmesi zaman almaz" demiş. Sıra Temele gelmiş:
- "Sizde hiç akıl yok! Bu çukuru kapatalım, hastahanenin yanına bir çukur açalım" demiş.

ragıp

Uzman
Temel’ in tam tamına 12 erkek çocuğu varmış. 11 erkek çocuğunu askere gönderen Temel, 12. çocuk içinde askere davet mektubunu alınca canı sıkılmış.
– Ula söyleyin padişahunuza, penim şeyime güvenip sağa sola savaş açıp durmasun.

ragıp

Uzman
Temel bir gün büyük bir hazine bulur. bulduğu hazineyi taşıyamayınca.
yarın eşşekler gelir taşırım düşüncesi ile hazineyi aynı yere gömer ve bir tabela koyar
"Temel buraya hazine gömmedi"
ertesi sabah, eşşek ile gömdüğü hazineyi almaya giden Temel
tabelanın değiştiğini görür
"Dursun buradan hazineyi almadı"

ragıp

Uzman
Temel bir gün büyük bir hazine bulur. bulduğu hazineyi taşıyamayınca.
yarın eşşekler gelir taşırım düşüncesi ile hazineyi aynı yere gömer ve bir tabela koyar
"Temel buraya hazine gömmedi"
ertesi sabah, eşşek ile gömdüğü hazineyi almaya giden Temel
tabelanın değiştiğini görür
"Dursun buradan hazineyi almadı"

Arkadaşlar, şaka bir yana;gerçekten açtınız, gerçekten taşıyamacağınız kadar çok sarı kız
ne yaparsınız?

gerçekten fikir istiyorum

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar, şaka bir yana;gerçekten açtınız, gerçekten taşıyamacağınız kadar çok sarı kız
ne yaparsınız?

gerçekten fikir istiyorum
Ustam teknoloji devrindeyiz,telefon var,araç var. Her ikiside yoksa eğer,ayarlayıp gelene kadar malzemenin güvende durması için bikaç yüz metre aralıklarla başka başka yerlere taksim ederek tekrar gömerik :) zaten bulunan malzemeyi saklamanın en güzel yolu başkasının bulamayacağı şekilde tekrar arazide saklamak müze yetkilileriyle görüşüp teslimat vakti gelinceye kadar :)

ragıp

Uzman
Ustam teknoloji devrindeyiz,telefon var,araç var. Her ikiside yoksa eğer,ayarlayıp gelene kadar malzemenin güvende durması için bikaç yüz metre aralıklarla başka başka yerlere taksim ederek tekrar gömerik :) zaten bulunan malzemeyi saklamanın en güzel yolu başkasının bulamayacağı şekilde tekrar arazide saklamak müze yetkilileriyle görüşüp teslimat vakti gelinceye kadar :)
Kıymetli ustam, görüşünü, düşünceni bizler ile paylaştığın için teşekkür ederim

allah razı olsun

Feda

Bilgili Üye
Temel İstanbula gitmek için gara gelmiş

-ha uşağum bana ordan bi bilet ver demiş.

Gişeci:
-sıranı bekleyeceksin arkadaş dağdanmı geldin demiş.

Temel etrafına bakınmış kimse yok.yinede biraz beklemiş ve tekrar bi bilet istemiş

Gişeci:
-ben sana ne dedim bilader sıranı bekleyeceksin.biraz insanlık öğrenin ayıptır yaa diye bağırmış.

Temel yine bakınmış kimse yok.gişeci bu arada gazetesini okuyormuş.sinirle biraz daha sabredip adamdan ses çıkmayınca var gücüyle adama bi yumruk atmış.

Gişeci:
-hangi şerefsiz vurdu la bana diye Temele sormuş.

Temel:
-burası ana baba günü,bu kalabalıkta göremedim,kim vurduya gittin,ha bana ordan bi bilet ver...