Toprak altında metal bulmak

wiwiwi1

Yeni Üye
Herkese selamlar,

Bir konuda yardımınızı istiyorum. Rize de seneler önce toprak altına gömülmüş emanet var ama gömüldükten sonra aşırı kar sağanak yağmur ve iki sene çıkartamadıkları için ile işaretler yalan olmuş.
Orada hazırda dedektör bulunmuyor. Bu işi çubuk ile yapabilme şansımız olur mu? Yada başka bir yol gösterme şansınız var mı?

yagiz

Aktif Üye
kardeşim diyelim bir şekilde çubuğu gerek kendin yaparak gerek hazır satın alarak (insanın kendi eliyle yaptığı kadar güzeli yok satanların çoğunun gözü senin cebinde )temin ettin al eline hemen araziye çık tespitini yap bul çıkar gibi bir durum söz konusu değil başımıza geldiği için bu kadar rahat konuşuyorum
sitede çubuk eğitimi ile ilgili fazlası ile bilgi mevcut 2 yıldır yerin altında durduğuna bir şekilde kanaatiniz olmuş hem kısmet bilginin zararı olmaz insanın ışığını arttırır.oku takip et siteden madem hazırda dedektörünüz de yok 2 yıl daha beklesin hem altın fiyatları da günden güne artıyor karışma dursun müsait oldukça siteye üye ol gir bak öğren sonra tevekkülün işe yarar sonuca erdirirsin inş.
kolay gelsin

wiwiwi1

Yeni Üye
kardeşim diyelim bir şekilde çubuğu gerek kendin yaparak gerek hazır satın alarak (insanın kendi eliyle yaptığı kadar güzeli yok satanların çoğunun gözü senin cebinde )temin ettin al eline hemen araziye çık tespitini yap bul çıkar gibi bir durum söz konusu değil başımıza geldiği için bu kadar rahat konuşuyorum
sitede çubuk eğitimi ile ilgili fazlası ile bilgi mevcut 2 yıldır yerin altında durduğuna bir şekilde kanaatiniz olmuş hem kısmet bilginin zararı olmaz insanın ışığını arttırır.oku takip et siteden madem hazırda dedektörünüz de yok 2 yıl daha beklesin hem altın fiyatları da günden güne artıyor karışma dursun müsait oldukça siteye üye ol gir bak öğren sonra tevekkülün işe yarar sonuca erdirirsin inş.
kolay gelsin
Yok hocam yanlış anlatmış olabilirim. 80 senelerinde gömüldü. iki sene sonra çıkartmak için gittiklerinde işaretlerin yerinde yeller esiyormuş. O nedenle yerini bilen yok. Birde bu altın değil dede yadigarı tüfek. Sağlamdır diye düşünüyorum çünkü dedem kalın yağı eritip tüfeği koyup tekrar dondurmuş.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Pulse bir dedektör işinizi görür.
Rizede şurda burda olmaz demeyin her yerde vardır.

aslan1990

Yeni Üye
Rize de işaretlerin kaybolması kadar kötü bir şey yok durmadan yağmur dere vs. bende merak ediyorum ama işaret bulmakta zorlaştı artık

Yabgu

Bilgili Üye
Herkese selamlar,

Bir konuda yardımınızı istiyorum. Rize de seneler önce toprak altına gömülmüş emanet var ama gömüldükten sonra aşırı kar sağanak yağmur ve iki sene çıkartamadıkları için ile işaretler yalan olmuş.
Orada hazırda dedektör bulunmuyor. Bu işi çubuk ile yapabilme şansımız olur mu? Yada başka bir yol gösterme şansınız var mı?
Ustam en sağlıklı olanı bir dedektör. Ötüyorsa bilki metaldir. Çubuk uğraştırır seni, benim şahsi fikrim. Çevrende mutlaka bir tanıdıkda vardır diye düşünüyorum. İyi araştırmalısın. Nokta belliyse üç aşağı beş yukarı bulursun. Erezyonu hesaba katarak aramalısın. Sel den dolayı toprak kaymıştır. Yağın içindeyse sapasağlam bulursun diye düşünüyorum. Kolay gelsin.