Üçgen Kaya

emrhn34

Yeni Üye
Nedir Ne Değildir Önundeki Avluyu kazdım fakat kayanın devamı var , daha once basamakların ust tarafından ıcerıye matkap salmıslar kapak aramıslar 10 cm cıvarında baskada ellenmemiş hiç.

çevre ve detaylı video çektim 2 adet linkleri : VID 20211128 180300 ıkıncı video :

Ekli dosyalar

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Güzel yer görünümünde resimleri ve videoları çoğaltın ve ayrıca inilen merdiven görünümünde indiği yerde mezar gitmiş gibi, yada oraya gidiyor, siz eniyisi resimleri çoğaltın

emrhn34

Yeni Üye
Bende Aynı Şeyi Düşündüm Önce Orayı Kazdım Fakat Zamanla Birikine Topraktan başka birşey yok önünde, kayanın devamı çıkıyor. Etrafı Komple ova başka taş ve benzeri hiçbirşey yok, konum olarakta dağlık alının en çukur yerlerinden birinde kalıyor.

Güzel yer görünümünde resimleri ve videoları çoğaltın ve ayrıca inilen merdiven görünümünde indiği yerde mezar gitmiş gibi, yada oraya gidiyor, siz eniyisi resimleri çoğaltın

defi

Bilgili Üye
ustanın dediği gibi yer güzel.anıt mezar olabilir

Cann

Editör
Merdivenlerin altına doğru in bakalım ne çıkacak karşına ayrıca merdivenin olduğu yönü detaylı çek

emrhn34

Yeni Üye

spyfrs

Moderatör
Moderatör
kaya kesim alanı burdan kesip yakındaki yerleşim alanına götürmüşlerdir ev yada ahır gibi barınma ihtiyacını karşılamak duvar örmek için kesilmiş. Yakında blok taşlar varmı kesilmiş şekillere uyan dikdörtgen kare şeklinde eski köy yerleşimi yada tarla kenarında bunlara benzer taşlar vardır orası yerleşim yeridir arayacagını oralarda ara tektekcilik yap oralarda bölgede çıkan sikkelerin dönemi nedir ne değildir sana yaşantı hakkında bilgi verir ona göre çalışmalarını derinleştirirsin.

emrhn34

Yeni Üye
kaya kesim alanı burdan kesip yakındaki yerleşim alanına götürmüşlerdir ev yada ahır gibi barınma ihtiyacını karşılamak duvar örmek için kesilmiş. Yakında blok taşlar varmı kesilmiş şekillere uyan dikdörtgen kare şeklinde eski köy yerleşimi yada tarla kenarında bunlara benzer taşlar vardır orası yerleşim yeridir arayacagını oralarda ara tektekcilik yap oralarda bölgede çıkan sikkelerin dönemi nedir ne değildir sana yaşantı hakkında bilgi verir ona göre çalışmalarını derinleştirirsin.
Cevap için teşekkür ederim , bölge lidyalılar veroma paralarının çok azda olsa osmanlı parasının çıktığı biyer. çevre komple dümdüz arazi dediğiniz aklıma geldi fakat çoğu yer ekili şahış tarlası olduğu için ve kalan yerlerde dümdüz taşsız yer olduğu için hiç biryere bakamadım. tek tek için bir araştırma yapmıştım simplex ve garet 300 ile maalesef hüsran.