ustalar mal burdamı bakın bııı

aslanbey

Bilgili Üye
poseidon2023 Ustam mahsen dedin kafam karıştı ben şimdi nerde işlem yapacagım bana bi açıklama getir bende 2023 çüyüm yardım et benim aldığım boşluk nedir eger bu boşluk dogru degilse mahseni nasıl bulurum beşe beş boş düzlük diyonda oymanın alt kısmı düzlük alabildine artı çam dikimi yapılmış buralara onuda geç diz kapaga kadar ot ve diken komple düzlük alan sadece oymanın önünde ot olmayan yer var oda bi mezar sıgacak kadar

aslanbey

Bilgili Üye
Ustam senin neden kare dediğini şimdi anladı resimlerde yuvarlak oyma kare gibi gözüküyor ama öyle değil ustam bu yuvarlak fakat resimde kareye benziyo canlı görsen anlardın abi bu yuvarlak oyma emin ol benim jeton yeni düştü kare nerden çıktı diyordum

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Kafanızı karışmasın yer müsaitse kayayi acmayi deneyin zemin altına devam ettiğini göreceksiniz ,ama bu şekilde eziyet olur sizin resim anlayışınız dan ben birşey anlamadım kayayi az ortaya çıkarın otlari temizleyin size odanın krokisi ne yardımcı olmak için caliscam.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
poseidon2023 eyvallah reis baş tacısın ara sıra seni konulara etiketliyoruz inşaEllah darılmıyorsun bize. aslanbey kardeşim acele etme ufak bir yanlış anlaşılma olmuş anlaşılan. Üstadlarımız gereken bilgileri paylaşacaklardır. Dikdörtgen boşluk aldığını söylüyorsun. Peki bu boşlukların kısa kenarları hangi yönlere bakıyor. Güney-Kuzey mi? Doğu-Batı mı? Güney-Kuzey ise uğraşma müslüman mezarı olabilir birşey çıkmaz. Ha müslüman oyma yapar mı dersin tabii ki hayır. Ama o oymanın mezarı dönem soygunu yemiş ise yeri toprakla doldurulmuş olabilir. Daha sonra da oraya müslümanlar defin yapmış olabilirler. İkinci bir tespitim. Müslüman mezarı olmasa da batan güneşin son ışıklarını alabilecek bir yer değil orası. Eğer açsan da çok fazla bir şey bekleme ya orta halli biridir ya da garibandır. Üst düzey olanlar oranın sağ üst tarafında olan tepenin eteklerinde gömülmüşlerdir. Yine de acele etme yorumlar gelsin ona göre hareket edersin. Selametle

aslanbey

Bilgili Üye
kazama ustam tmm temizler çekerim ama üç beş gün sürer resimleri atmam

aslanbey

Bilgili Üye
toyalp ustam dogu batı yönlü kısa tarafı güneş batarken üstüne düşüyor ama dogarken saat 9 veya 10 gibi düşer

aslanbey

Bilgili Üye
Benim boşluk ustalar aynı hizada iki mezar benim düşüncem karı koca dır demiştim emme benim komplo teorilerim suya düşecek gibi bu oymalar oda mezarmı der ne der büyük tek oyma sade mezar ve lahitlerde kullanılırmı kullanılmazmı biraz bilgi aktarın anlayım şunu

poseidon2023

Uzman
Ekli dosyayı görüntüle 151250

bu işaretin anlamı oda yada mahsen olur ya bayrtdan inerken seki tarzı biryer vardır yada yukarı da düzlükte iki secenek var arazi resmi koydun niye karalıyon bırak görelim az cok araziyi

cubukları ne kadar kullanıyorsun birşey diyemem tespit ettigin yer iki mezar var diyon iyice konturol et ya üç mezar bulacan yada tespit ettigin bu şekilde oda olabilir

Ekli dosyayı görüntüle 151251

bunu sen söyliçen cubular elinde

arazinin resmini cekersin detaylı seni ancak yönlen diririz

Brtn. 74

Member
Öncelikle hoş geldiniz. Keske taşı biraz daha acısı büyük olsaydı daha iyi anlasılirdı. Mezar benim tahminimce kanaatiniz dogru. Boşluk olan yeri cizdiginiz yerde verimsizleşmiş toprak. Otlar sararık ve az cevresindeki otlardan farklı ise mezardır. Ben size bir örnek resim atayım daha öncede yükleme yapmıştım.
Mezar taşın altındada ola bilir oksiti taşın cevresine sızdırme olasılı var..Ekli dosyayı görüntüle 151253

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yükseklere çık, tepelere zirvelere bak.
Paylaştığın resime göre;
Gerisi ve sağ tarafında şehrin kalıntıları hala duruyor.
Sen daha ilerilere ve yükseklere bak.
Bu garibanın mezarında birşey olmaz.
İşaretin yuvarlakmış beyanına göre. Tadı olmaz, kare olsaydı uğraşmaya değerdi.
Ayrıca bu kaya, ana kaya mı şüphem var. Ufak tefek bir kayaysa hiç vakit kaybetmeye gerek yok.

Kolay Gelsin.