Ustalarım bir bakarmısınız

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Burada dinsel bir motif işlenmiş . Yani baba oğul kutsal ruh ve tanrı..
Yalnız sevgili ustam neden tek resim böyle güzel bir yere bunu daha geniş açılı resimleyip ve çevresini de anlatarak konuyu süsleseydiniz ya. Bunun civarı nasıl bir yer antik bir yermi mevcut nedir biraz anlatın ve bunu çevresi ve tamamı ile gösteren resimler ekleyiniz. Şimdi burası şudur demek için erken. Bir sunum yerimi yada bir değerli mezarın adak yerimi birde tören yani ayin yerimi nedir anlamak lazım . Demek istediğimi aşağıda çizdim. bu benim görüşümdür herkezin fikrine saygı göstermeliyiz tabiki.

Adsız.jpg

karakartal88

Aktif Üye
KARDEŞ BİLDİĞİM KADARIYLA ÜÇGEN İN UC KISMI Nİ BAŞLANGIÇ NOKTASI AL 60 SANTİM OLAN YONDE UZUN TARAFİNDAN 42 METRE İLE 90 METRE ARASİNDA MAHZEN OLMASİ LAZİM ORDADA SUYU VEYA DEREYİ GÖRMEN LAZİM SENİN GİRİSİNİ BULMAN İCİN BOŞLUK TESPİTİ GEREKİR VE ORAYİ DOGALA UYDURMUŞLAR DUR BİRAZ EMEK İSTER KOLAY GELSİN.

Yunus1265

Yeni Üye
Burada dinsel bir motif işlenmiş . Yani baba oğul kutsal ruh ve tanrı..
Yalnız sevgili ustam neden tek resim böyle güzel bir yere bunu daha geniş açılı resimleyip ve çevresini de anlatarak konuyu süsleseydiniz ya. Bunun civarı nasıl bir yer antik bir yermi mevcut nedir biraz anlatın ve bunu çevresi ve tamamı ile gösteren resimler ekleyiniz. Şimdi burası şudur demek için erken. Bir sunum yerimi yada bir değerli mezarın adak yerimi birde tören yani ayin yerimi nedir anlamak lazım . Demek istediğimi aşağıda çizdim. bu benim görüşümdür herkezin fikrine saygı göstermeliyiz tabiki.

Ekli dosyayı görüntüle 302136
Ustam burada fazla resimleme yapamadım ama bir tane oturak taşı bulunmakta kolları yok ve bir tane de anıta benzer bir dik taş var

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Dediğim gibi buraya geniş açıdan bakmak lazım. Sizin saydıklarınıza göre buranın kutsal bir sunum alanı olma ihtimali çok yüksek. O yüzden buranın tam sunulması gerekiyor. Bu tür yerler hep dediğim gibi bazı işler için kullanılmış olabilir. Söylediğin şeyleride görmemiz gerekir. Belkide üst düzey mezarlar olabilir burada

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bütün üçgenler 6 sayısı ile ilintilidir ve mahsene yönlendirir. Sana düşen geniş ve dar kapsamlı boşluk tespitleri yapmak.
Kolaylıklar dilerim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu zemin altı oda der. Uzakta aramana gerek yok derim.ÇEvreyide görmek fena olmaz .

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bu kayayı bütünüyle görmek gerekli, mezar ile alakalı olabilir, üçgenmi değilmi ona göre bakarız

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Büyük kaya oyma anıt mezar girişinin minyatür hali gibi