Yardımcı olabilecek var mı?

yusuf enver

Aktif Üye
Kardeşim bunların hiç birisinin tarihi değeri yok para olarak bi ederi vardır. tavsiyem beyazıt çınar altına gitmen

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bunların alımı satımı yasal.
madeni paraları netten tek tek araştırıp ederinin piyasasını bildikten sonra satılığa gönül rahatlığı ile çıkarabilirsiniz.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım bakmış. görebildiklerim arasında hiç çil yok. avrupa ve Türk yakın dönem toplama nikelleri para etmiyor. en az ikiyüz sene gibi geriye gidip gümüş darplara bakmak gerekir. bunlar bir nebze para yapıyor.Türkiye piyasasında elinizdeki paraların hangi ülkeye ait olduğu birimi para adı ve tarihini yazarak az çok ederleri konusunda netteki mezatları bilgi amaçlı tıklarsanız az çok fiatları çıkar.mezatta satılmasını istiyorsanız para siteleri ile irtibata geçin.yakın dönem bazı avrupa paralarının az darplı olanları proof olmasada nadirlik adına para edebiliyor. örneğin 1968 1 alman markının G D J F Proof olmayan nikelleri almanya seneler darbında en az bulunan adette olması kaynaklı ççt adeti 400-500 tl ye alıcı bulabiliyor.araştırma yapmak isterseniz ingilizce ad birim tarih mintage yazarak tıklayın.örnek 1 deutsche mark 1950 mintage gibi. darbı çok az olan nikelleri senelerle kıyaslayıp para sitelerine teklif veya ilan verin.eksiği olan koleksiyonerlerden teklif gelebilir.ayrıca yakın dönem para temizlemede kavil kullanın.üstüne sürüp beyaz temiz bezle az bastırarak silin.kararan bezin pislenmiş kısmını bir daha aynı yüzeye sürmeyin.her silmede bezin temiz tarafını kullanın.paralarınız çok parlak ve temiz görünecektir.satışta büyük etken.nalburlarda bulunuyor.

Son düzenleme:

Mal bulanındır

Ustalarım bakmış. görebildiklerim arasında hiç çil yok. avrupa ve Türk yakın dönem toplama nikelleri para etmiyor. en az ikiyüz sene gibi geriye gidip gümüş darplara bakmak gerekir. bunlar bir nebze para yapıyor.Türkiye piyasasında elinizdeki paraların hangi ülkeye ait olduğu birimi para adı ve tarihini yazarak az çok ederleri konusunda netteki mezatları bilgi amaçlı tıklarsanız az çok fiatları çıkar.mezatta satılmasını istiyorsanız para siteleri ile irtibata geçin.yakın dönem bazı avrupa paralarının az darplı olanları proof olmasada nadirlik adına para edebiliyor. örneğin 1968 1 alman markının G D J F Proof olmayan nikelleri almanya seneler darbında en az bulunan adette olması kaynaklı ççt adeti 400-500 tl ye alıcı bulabiliyor.araştırma yapmak isterseniz ingilizce ad birim tarih mintage yazarak tıklayın.örnek 1 deutsche mark 1950 mintage gibi. darbı çok az olan nikelleri senelerle kıyaslayıp para sitelerine teklif veya ilan verin.
Ustam saygilar
Nadir olan basim hatasi azbasilmis bazi seri nolu ilk emitasyon kagit cil cilalti temiz banknotlar hatira parasi inonu parasi gibibseylere yonelirse maddi kazanim saglar
Birde tum nazi objeleri uniforma rozet giysi techizat matara vs de para ediyi

• Beğen
Tepkiler: epy

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam saygilar
Nadir olan basim hatasi azbasilmis bazi seri nolu ilk emitasyon kagit cil cilalti temiz banknotlar hatira parasi inonu parasi gibibseylere yonelirse maddi kazanim saglar
Birde tum nazi objeleri uniforma rozet giysi techizat matara vs de para ediyi
ustam söyleminiz çok doğru.ben görünen metaller adına yorumladım.hemen hemen her objenin birikimini yapanlar var.geçen gün gözüme ilişti gazoz kapağı ve şişe birikimleri yapanlar var.eski sunal kokteyl şişelerini güzel paralara satıyorlar.

Mal bulanındır

ustam söyleminiz çok doğru.ben görünen metaller adına yorumladım.hemen hemen her objenin birikimini yapanlar var.geçen gün gözüme ilişti gazoz kapağı ve şişe birikimleri yapanlar var.eski sunal kokteyl şişelerini güzel paralara satıyorlar.
Alisveris yaptigim bi resmi koleksiyoneri ziyaret ettim
Vitrindeki mallarin duzeni degismis paso porselen cakmis
Kendisi para uzmani
Dedim ne is hele bikahve soyle icerken anlat nooldu
Dediki son 4 aydir porselenden cok kazaniyom ama pekanlamiyom eyi dedim ben anliyom .vitrinindeki iki takim hepsini satin alir dedim haberi yok takimin biri gokyuzu mavisi oyma elisciligi opal tasindan
diger takim koparma dedigimiz el isi agzi dabani altin kaplama cemberli bogazi gumus porselen takimlariydi
Velhasil kelam neyin nerde para edecegini bilmeden insanlar coksey kaybediyor sayin ustam

• Beğen
Tepkiler: epy